Petitieonline.com

STOP TAIERII ARBORILOR IN CIOROGARLA!!!

Propunere: sunteti de acord cu semnarea unei petitii impotriva taierii pomilor de pe strazile pe care inca se mai regasesc acestia?
Se pot toaleta majoritatea, si taia doar aceia care intr-adevar nu indeplinesc criteriile de pozitionare. Am vazut ce a plantat primaria pana acum, nu cred ca se pot numi pomi, sunt niste nuiele de 30-40 cm. As vrea sa simt ca totusi suntem intr-o zona rurala, cu conditii de oras, nu sa avem betoane din gard in gard, nu mai zic de acele santuri care sunt un real pericol pentru oricine, cu apa baltita in ele si gunoaie, plus ca pe timp de vara cresc si temperaturile din cauza acestor taieri, betoanele acelea se incing, intelegeti unde bat.
Am gasit Legea 215/2001, art.109, punctul 2 unde scrie:
(2) Promovarea unui proiect de hotărâre poate fi iniţiată de unul sau de mai mulţi cetăţeni cu drept de vot, dacă acesta este susţinut prin semnături de cel puţin 5% din populaţia cu drept de vot a unităţii administrativ-teritoriale respective.
Puteti lasa un comentariu sau putem crea un poll (vot pe grup).
Multumesc.


Ovidiu Razvan
Contactați autorul

Semnează această petiție

Prin semnarea petiției, accept faptul că Ovidiu Razvan va putea să vadă toate informațiile pe care le introduc în formular.


SAU


Trebuie să verificăm că ești om.

Îmi dau consimțământul pentru prelucrarea informațiilor pe care le furnizez în acest formular în următoarele scopuri:




Publicitate plătită

Petitieonline.com va promova această petiție către un număr de 3000 persoane.

Aflați mai multe informații...