Solicitare RCS-RDS de deblocare a site-ului VPLAY

Quoted post

Ciprian-Florin Barsan
Timisoara

#7 Pentru Musafirul cu comentariu numarul 5

2012-07-10 16:50

Tare naiv esti baiatule. Intra pe vplay si vezi ce scrie is susul paginii !
Am sa iti pun si eu mai jos.
PS: Ca si client RDS-RCS esti un nimic pentru ei, vesnic nau echipament de schimbat, esti tratat de mizerie. Daca te duci intre orele 1 si 2 is in pauza si sa vi mai tarziu, zici ca te duci in vizita la "xxx"

In curand am sa schimb aceasta retea de mizerie in care esti luat la misto de catre operatori cu 2 clase.

Dragi clienți RDS-RCS,

după cum ați observat Vplay.ro nu funcționează prea bine pentru dumneavoastră.

Acum câteva săptămâni am primit un mail oficial de la RDS-RCS, informându-ne că va fi suspendată conexiunea către noi din cauza unor probleme tehnice. În scopul de a afla care este motivul și de ce numai site-ul nostru suferă de aceste probleme, vă rugăm să ne ajutați sunând la suportul tehnic RDS-RCS și să întrebați.

Aici găsiți numerele de telefon RDS-RCS, la care puteți apela:
031.400.4401 (București)
03xx.400.401 (Alte Județe)

Raspunsuri

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2012-07-11 10:50:44


gvingi

#76 Re: Pentru Musafirul cu comentariu numarul 5

2012-07-11 17:31:40

#7: Ciprian-Florin Barsan - Pentru Musafirul cu comentariu numarul 5

Unde au trimis cei de la RDS mail oficial? Ca nu prea exista date de contact....

123321

#238 Re: Pentru Musafirul cu comentariu numarul 5

2012-07-16 01:15:03

#7: Ciprian-Florin Barsan - Pentru Musafirul cu comentariu numarul 5

esti praf...daca ti s-ar spune sa-l suni pe zeus ca el e de vina ai spune "asa au zis cei de la vplay"...plus nu ai tu rusine sa spui de cineva ca are 2 clase? si poate daca ai fi pus la o discutie cu persoana respectiva ai face pe tine si e normal sa aiba la o anumita ora pauza..si mami tau are pauza la munca probabil si tu daca nu esti un parazit care traieste pe spatele parintilor..te asigur ca nu te ia nimeni la misto doar ca prietene tu nu ai destula minte pt a discuta

 

nu ai inteles ce ti-a scris mai sus si o dai cu "bai baiatule esti naiv" nu te gandesti ca tu esti ala naivul? mergi la scoala si apoi lasa comentari esti unul din formisti pt care nu-i duce prea mult capul

 

 

 

"aparent nimeni nu intelege ca ceea ce se intampla aici nu e vina rds`ului.dupa parerea voastra ce interes ar avea rds`ul sa blocheze acest site?ce castiga rds`ul la faza asta?problema este ca cei de la vplay si-au mutat domeniul si aparent si sursele de stream la un provider cu ,care rds`ul nu are peering.eu zic ca lumea este total dezinformata si fiecare da vina pe fiecare."

 

daca accesul la site era "restrictionat" nu puteai intra pe el..faptul ca nu poti face trafic.....pot sa existe multe cauze dar tu ca un animal ce vezi aia crezi


Musafir

#315 Re: Ciprian-Florin Barsan

2012-08-01 23:45:44

#7: Ciprian-Florin Barsan - Pentru Musafirul cu comentariu numarul 5

Eu am sunat la RDS-RCS si mi s-a raspuns ca exista o sesizare a acestei probleme si vor incerca sa rezolve problema in cel mai scurt timp.Binenteles, o mare minciuna,doar trebuia sa spuna ceva ca sa nu insist.