Solicitare RCS-RDS de deblocare a site-ului VPLAY

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Solicitare RCS-RDS de deblocare a site-ului VPLAY

gvingi

#76 Re: Pentru Musafirul cu comentariu numarul 5

2012-07-11 17:31

#7: Ciprian-Florin Barsan - Pentru Musafirul cu comentariu numarul 5

Unde au trimis cei de la RDS mail oficial? Ca nu prea exista date de contact....

endUSER

#77 nu merge

2012-07-11 17:36

Mie nu mi se incarca filmele de pe siteul ABC. Rusine RDS.

Ciprian-Florin Barsan
Timisoara

#79 Re: Re: Pentru Musafirul cu comentariu numarul 5

2012-07-11 18:04

#76: gvingi - Re: Pentru Musafirul cu comentariu numarul 5 

 

Omule ma uimesti, "nu prea exista date de contact ?" cum vine asta ? Ori exista ori nu exista...esti fantastic :))) Si ca sa iti raspund la intrebare: http://vplay.ro/help/feedback PS: Poate data viitoare te uiti mai bine

Musafir

#80

2012-07-11 18:31

Bine ca le achitam ca prostii abonamentul lunar!!!!!!

Musafir

#81

2012-07-11 18:40

,...
xenia

#82 Re: pt cel cu ideea de OPC

2012-07-11 18:42

#54: - pt cel cu ideea de OPC

da, acuma am intrat si intradevar acuma merge site-ul, dar aseara mie si cateorva prieteni care sunt pe rds nu ne mergea..


Musafir

#83 Re:

2012-07-11 18:54

#5: -

asa este !!!!!


Musafir

#84

2012-07-11 19:02

RCS RDS au monoplo peste tot cineva poate ii sensibilizeaza totusi!

Musafir

#85

2012-07-11 19:04

Am ca furnizor de internet RDS-RCS.

Eu am facut reclamatie la RDS dupa afisarea anuntului in rosu si am primit raspuns azi ca au facut verificarile tehnice si nu este de vina RDS-ul de problemele cu vplay, ca ei nu au trimis nicio atentionare de suspendare a conexiunii cu acest site si e problema lor, probabil nu au latime de banda suficienta etc.

La mine nu se vede nici acum.


Musafir

#86 Re: pt cel cu ideea de OPC

2012-07-11 19:05

#54: - pt cel cu ideea de OPC

Dar tu probabil ca nu intelegi care este rolul OPC-ului. Se refera la PROTECTIA CONSUMATORULUI. Probabil ca daca iti scriu cu litere mari pricepi sensul. OPC-ul nu are de ce sa-l intereseze daca este sau nu site piratat. Si apropos, de unde stii cu certitudine ca este site piratat? Este vreo hotarire judecatoreasca care sa opreasca public acest site sa functioneze? Si rolul RDS-ului este sa iti asigure suport tehnic ca sa te duci unde vrei pe internet NU SA-TI RESTRICTIONEZE ACCESUL PE UN ANUMIT SITE. Si atata timp cat vizionezi un anumit articol pe un site public care functioneaza nu intri in pacatul celor care fura. Este ca si cum cineva te-ar acuza ca te uiti dupa un autoturism furat. Este furat... nu ai voie sa te uiti. Iar in privinta acelei "gramezi de oameni cu experienta in networking" nu mi se pare corect ca pentru un serviciu platit (internetul) sa fiu nevoit sa aplic o serie de subterfugii tehnice doar in ideea ca cineva imi restrictioneaza un serviciu platit.

 


Musafir

#87

2012-07-11 19:24

nu aveti voie sa faceti asa ceva.

Musafir

#88 RDS

2012-07-11 19:26

Mizerii , legatzi de digi tv aia au scos programe si nu se intampla nimic :) astia restrictioneaza site uri si scapa bazma curata , ce sa ceri acelasi rahat condus de alti rahatzi

Musafir

#89

2012-07-11 19:33

Băgați-vă mințile în cap RCS&RDS că numai suntem pe timpul lui nea Nicu să ne cenzurați cum vreți voi și la noi în țară.
GAbi

#90 OPC

2012-07-11 20:14

cred ca ar trebui facute cateva sesizari la OPC judetean .... reclamatia se face pe mail , nu trebuie sa te prezinti la sediu...se poate scrie ca se incalca contractul ce nu prevede vreo restricitie de genu si se solicita respectarea contractului sau reducerea abonamentului ...cateva amenzi poate ii vor convinge sa revina la sentimente mai bune in ceea ce priveste vplay...

Musafir

#91

2012-07-11 20:24

se pare ca s-au jigodit de tot , au dreptate cei de la '' antena ''

Musafir

#92

2012-07-11 20:29

Eu am inregistrat o reclamatie la RDS de mai bine de 2 saptamani, referitoare la problemele de conectivitate avute cu Vplay.ro, cu mult inainte sa posteze adminii mesajul adresat clientilor RCS-RDS pe site. Abia astazi s-au deranjat sa-mi trimita un sms, zicandu-mi aceeasi gogoasa ca si celorlati, ca problema vine de la site, nu de la ei. Asa ca am inregistrat inca o reclamatie si voi continua tot asa la fiecare 24 de ore trecute, pana isi baga RDS-ul mintile in cap si imi ofera dreptul de a naviga liber pe internet. Daca in maxim 1 saptamana nu se remediaza problema, intentionez sa reziliez contractul si ma mut la alta firma de net. Este intolerabil ce se intampla in prezent, ia daca inainte eram mandra sa fiu client al RDS-ului si ii laudam ca sunt cei mai tari, in prezent sunt sincer dezamagita si scarbita de abordarea lor si minciunile date clientilor, cei datorita carora au bani de paine sa puna pe masa.

Musafir

#93

2012-07-11 20:31

Parca ACTA nu a trecut nici de Parlamentul European , de ce faceti abuzuri de felul acesta ?

Musafir

#94

2012-07-11 20:33

Am facut sesizare la cei de la RDS RCS ,iar raspunsul lor telefonic a fost ca RCS RDS nu limiteaza accesul la nici un site dar in momentul in care le-am solicitat sa imi trimita raspunsul la sesizare in acelasi fel cum am facut eu sesizarea adica pe email atunci lucrurile au luat o intorsura mai mult decat ridicola si anume mi-au cerut sa merg intr-o casierie si sa fac aceasta cerere in scris pentru a putea fi informat cu privire la sesizarea de mai sus, iar discutia s-a transformat de la o comunicare cu privire la lipsa de restrictii la o negare fara orice explicatie plauzibila pentru situatia semnalata. Mai mult au cerut sa cer adminilor acestui site sa faca verificari de ce nu functioneaza bine ca nu este vina lor.
Prin acest mesaj cer adminilor sa posteze o copie dupa emailul oficial de la RDS - RCS cu privire la inchiderea conexiunilor catre acest site deoarece cei de la RCS RDS infirma ca ar fi trimis asemenea mesaj.


Musafir

#95

2012-07-11 20:35

De ce sa nu avem acces la un site? ce fac cei de la rds este ILEGAL.

Musafir

#96

2012-07-11 20:44

Vrem sa ne mearga si noua bine Vplay ! Si mai ales sa aflam de ce nu mai merge bine celor de la RCS-RDS !

Musafir

#97 Re:

2012-07-11 20:56

#1: Anonim -

ce face rds este o incalcare a contractului si a unor drepturi fundamentale. daca aveam bani ii dadeam in judecata ptr despagubiri majore cu sanse de 100% de castig


Musafir

#98

2012-07-11 21:06

de ce nu limiteaza accesul si la propriu site?

Musafir

#99

2012-07-11 21:09

rusine rd$$$$$$ !!!!!

Musafir

#100

2012-07-11 21:11

deblocati site-ul sau imi iau furca si pegasul si merg la razboi