Solicitare RCS-RDS de deblocare a site-ului VPLAY

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Solicitare RCS-RDS de deblocare a site-ului VPLAY

g

#226 asa vom castiga lupta impotriva RDS:

2012-07-15 14:16

Noi, clientii, suntem cei care putem castiga aceasta lupta... fara noi orice firma ce presteaza servicii nu ar rezista.. singura noastra sansa de a castiga lupta impotriva abuzurilor din partea RDS, mai intai cu Antena apoi cu Vplay, este de a schimba compania ce presteaza aceste servicii. Renuntand la ei, vor intelege cat de important este clientul. Solutia este orice alt prestator de astfel de servicii. ex: http://www.romtelecom.ro/personal/oferta-pachetele-suporterului/?gclid=CKPp4KO_m7ECFUFO3wodjlB1dQ.
Eu am renuntat, am trecut pe Dolce de ceva timp si sunt foarte multumita de servicii, ca sa nu mai zic de faptul ca nu mai consum atata energie enervandu-ma pe servicii de proasta calitate sau abuzuri din partea RDS-RCS.
Mult succes.
Anonimous

#227 Re:

2012-07-15 14:41

#5: -

:))...Este vina RDS-RCS-ului 100%... Ce o sa se intample daca youtube o sa mute servarele sau alte site-uri? Nu are de a face cu relocarea servarelor sau orice altceva, ci cu banii si semnarea de contracte cu companii care detin siete-uri asemanatoare.

Sa nu mai aducem vorba despre comportamentul RDS-RCS-ului cu clientii si numeroasele modificari ale contractelor fara acordul si instiintarea lor (introducere de taxe in plus, schimbarea unui contract pe care este bifat clar"analog" in "digital", fara nici un fel de notificare ).


Musafir

#228

2012-07-15 15:22

Muie RDS!

Musafir

#229 Re: asa vom castiga lupta impotriva RDS:

2012-07-15 17:05

#226: g - asa vom castiga lupta impotriva RDS:

hahaha, cum pestele masii sa recomanzi romtelecom care e cu 10 ani in urma la viteze? romtelecom iti tragi doar daca nu este ceva mai bun in zona ta, eventual la tara.

ps. imi place ca inteligentul care a creat petitia sterge comentariile pro-rds. bravo ma, cati ani ai? 12?


Musafir

#230 Re:

2012-07-15 18:28

#5: -

si totusi de ce numai la clientii RDS este problema asta?

Play fair motherf##kers!

#231 Vrajeala ieftina!

2012-07-15 18:53

Cand vad cum lasa multi commenturi aiurea ma ia durerea de cap...Vor spalat creierii astia de la vplay?Ar trebuii sa ne luam toti tare de vplay, ca vad ca ii doare in p#la de noi userii.Nu au nici macar un forum.... la useri cand au probleme nici macar nu raspund, pe admini ii doare in p#la.Daca chiar era problema de la rds...de ce plm fix cand or facut cei de la vplay update pe site cu mutarea serverului a aparut si restrictia de la rds... pana atunci a mers perfect bine ( vrajeala pt copii mici ).Daca chiar vroiau astia de la rds sa restrictioneze siteu o faceau demult.Asa ca treziti-va!Cei mai multi useri de pe vplay erau de la rds.Cine stie ce server de cacat si-au luat care nu face fata la atati useri si ce au zis "dai in plm pe astia de la rds le limitam accesul si dam vina pe rds".Plus ca traficu RDS-Vplay trece prin ROMTELECOM...cine stie ce combinatii or facut vplay cu romtelecom doar ca sa-i dea pe astia de la rds laoparte.

Deci pana nu au facut ei update la site,server, totul a mers perfect!Si unu din clasa a 4-a isi da seama ca aici ii mana celor de la vplay.Or trebuit ei sa faca mare scandal cu cei de la rds, ca sa afle toata tara acum de vplay.Nu ma mir daca o sa inchida astia siteu acum si doar din prostia celor de la vplay..poate chiar asta au si vrut plm mai stie ce ii in capu lor.

P.S Si nu ii pup in cur pe cei la rds ca si ei  se poarta cu clientii ca un rahat, dar in legatura cu vplay nu ii vina lor! Trebuie toti sa ii luam tare pe cei de la vplay si daca nu fac nimic smf in ei atunci.Ei or inceput rahatu asta, ei sa-l repare!Ii usor sa dai vina pe altii!

Bafta la toti!


Musafir

#232

2012-07-15 20:42

rcs@rds actioneaza ca orice banal rechin corporatist intr-o tara in care legile nu se respecta decat de catre oamenii simpli.Numai cuvantul restrictionat ar trebui sa determine o reactie masiva a abonatilor.Oameni buni ,nu lasati pe nimeni sa va ingradeasca libertatea alegerii...in nici un domeniu,la nici un nivel indiferent cat de minora pare aceasta restrictie ,ea este inceputul unor noi abuzuri.
Drojdie

#233 Re: Eu mai am o propunere

2012-07-16 00:00

#25: Ovidiu - Eu mai am o propunere

:))nu ti se garanteaza nimic :)) ma faci sa rad :))))) ori platesti vreo banda garantata de 1000E? atunci da..nu e in SLA...ai dreptul sa faci scandal. Pt fizici astia cu 30 40 de lei abonamentul, daca merge cu 0.0001kbps e ok, nu ai dc sa faci reclamatie

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2012-07-16 00:17



Musafir

#235 vplay - rds

2012-07-16 00:26

Nu va mai plangeti ca niste fetite. Asta e rds nu au rute separate persoane juridice (clienti normali) si fizice (voi care rupeti torentii si traficul prin afara tarii). Noi suntem de vina ca vrem banda de xxxx m. Daca nu existau torentii si situri gen vplay, nu aveam ce sa facem cu ea si ne multumeam cu 2 mb (ca bani pe continut online nu dam la cat de saraci suntem). Asa ca nu mai dati vina pe rds si vplay, si nu mai criticati pe toata lumea...criticati-va pe voi ca stiti sa faceti scandal numai la prostii (tara moare de foame si voi plangeti vplay-ul)

Musafir

#236

2012-07-16 00:42

Sunt cetatean european si am drepturi!

Musafir

#237 Re:

2012-07-16 00:44

#5: -

numa ca RDS cere bani pt peering,total incorect.

123321

#238 Re: Pentru Musafirul cu comentariu numarul 5

2012-07-16 01:15

#7: Ciprian-Florin Barsan - Pentru Musafirul cu comentariu numarul 5

esti praf...daca ti s-ar spune sa-l suni pe zeus ca el e de vina ai spune "asa au zis cei de la vplay"...plus nu ai tu rusine sa spui de cineva ca are 2 clase? si poate daca ai fi pus la o discutie cu persoana respectiva ai face pe tine si e normal sa aiba la o anumita ora pauza..si mami tau are pauza la munca probabil si tu daca nu esti un parazit care traieste pe spatele parintilor..te asigur ca nu te ia nimeni la misto doar ca prietene tu nu ai destula minte pt a discuta

 

nu ai inteles ce ti-a scris mai sus si o dai cu "bai baiatule esti naiv" nu te gandesti ca tu esti ala naivul? mergi la scoala si apoi lasa comentari esti unul din formisti pt care nu-i duce prea mult capul

 

 

 

"aparent nimeni nu intelege ca ceea ce se intampla aici nu e vina rds`ului.dupa parerea voastra ce interes ar avea rds`ul sa blocheze acest site?ce castiga rds`ul la faza asta?problema este ca cei de la vplay si-au mutat domeniul si aparent si sursele de stream la un provider cu ,care rds`ul nu are peering.eu zic ca lumea este total dezinformata si fiecare da vina pe fiecare."

 

daca accesul la site era "restrictionat" nu puteai intra pe el..faptul ca nu poti face trafic.....pot sa existe multe cauze dar tu ca un animal ce vezi aia crezi


Musafir

#239

2012-07-16 07:17


Ai scris mult si degeaba, nu intelegi ca pe aceasi teava / cablu / conexiune de la rds daca bagi proxy merge perfect ??? ce iti spune asta ???




Cand vad cum lasa multi commenturi aiurea ma ia durerea de cap...Vor spalat creierii astia de la vplay?Ar trebuii sa ne luam toti tare de vplay, ca vad ca ii doare in p#la de noi userii.Nu au nici macar un forum.... la useri cand au probleme nici macar nu raspund, pe admini ii doare in p#la.Daca chiar era problema de la rds...de ce plm fix cand or facut cei de la vplay update pe site cu mutarea serverului a aparut si restrictia de la rds... pana atunci a mers perfect bine ( vrajeala pt copii mici ).Daca chiar vroiau astia de la rds sa restrictioneze siteu o faceau demult.Asa ca treziti-va!Cei mai multi useri de pe vplay erau de la rds.Cine stie ce server de cacat si-au luat care nu face fata la atati useri si ce au zis "dai in plm pe astia de la rds le limitam accesul si dam vina pe rds".Plus ca traficu RDS-Vplay trece prin ROMTELECOM...cine stie ce combinatii or facut vplay cu romtelecom doar ca sa-i dea pe astia de la rds laoparte.

Deci pana nu au facut ei update la site,server, totul a mers perfect!Si unu din clasa a 4-a isi da seama ca aici ii mana celor de la vplay.Or trebuit ei sa faca mare scandal cu cei de la rds, ca sa afle toata tara acum de vplay.Nu ma mir daca o sa inchida astia siteu acum si doar din prostia celor de la vplay..poate chiar asta au si vrut plm mai stie ce ii in capu lor.

P.S Si nu ii pup in cur pe cei la rds ca si ei se poarta cu clientii ca un rahat, dar in legatura cu vplay nu ii vina lor! Trebuie toti sa ii luam tare pe cei de la vplay si daca nu fac nimic smf in ei atunci.Ei or inceput rahatu asta, ei sa-l repare!Ii usor sa dai vina pe altii!

Bafta la toti!

Musafir

#240

2012-07-16 13:42

Reziliere :)

Musafir

#241

2012-07-16 14:43

.
/Facepalm

#242 Re:

2012-07-16 15:01

#239: -

Normal ca merge cu proxy din moment ce nu mai ai ip ( ai alta clasa de ip ) de rds si vplay nu te mai poate bloca.Te-ai facut tu de cacao cu comentariul tau.


Musafir

#243

2012-07-16 19:03

De 1 luna nu reusesc sa ma uit la vplay

Musafir

#244

2012-07-16 19:08

Jos cenzura!
Rusine oricarei firme care se comporta ca un tiran!

Musafir

#245 Re: Re:

2012-07-16 20:40

#242: /Facepalm - Re:

Deci amandoi sustineti ca e vina VPLAY dar totusi va contraziceti. Interesant.
Si da, aveti dreptate.


Musafir

#246

2012-07-16 21:42

eu, personal le mai dau o saptamana dupa care reziliez contractul

Musafir

#247 Re:

2012-07-16 22:06

#246: -

mami tau e de acord cu asta?


Musafir

#248

2012-07-16 23:40

Platesc internetul, nu il fur; asa ca: trebuie sa imi mearga orice site din lumea asta (si in japoneza,poate am chef sa ma uit la poze).
Atata vreme cat situl Vplay.ro nu merge RCS RDS ma fura pe mine si pe alte 2 mil de abonati RDS.

Propun cercetare penala a administratorului si pedepsirea lui pentru furt (adica pentru 2 mil de furturi)

Adica inchisoare pe vita si viol de la unul mare si nespalat la fiecare 2 ore.

Rusine RCS RDS

Musafir

#249

2012-07-17 04:37

Nu acceptam cenzura internetului!

Acest articol a fost șters de către administratorul acestui website (Arata detaliile)

2012-07-17 06:22