Solicitare RCS-RDS de deblocare a site-ului VPLAY

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Solicitare RCS-RDS de deblocare a site-ului VPLAY


Musafir

#301

2012-07-29 19:22

Internetul trebuie sa ramana liber si necenzurat ,este singurul loc de bucurie ce a mai ramas acelor persoane care nu au un mod de viata stabil .

Musafir

#302

2012-07-29 19:27

JOS BASESCU

Musafir

#303

2012-07-30 19:55

RDS isi face de cap pentru ca nu are concurenta serioasa!
Teuton

#304 RDS este 100% vinovat.

2012-07-30 21:26

Nu stiu de ce se tot trag de cur in sus anumite persoane ca nu este vina RDS-ului, cu orice alt provider din lume vplay poate fi accesat fara probleme, daca suni la RDS si intrebi de ce nu merge, esti aburit total cu niste informatii de tot rahatul, nicidecum sa spuna ca vplay au blocat accesul, si de ce sa blocheze vplay accesul si sa piarda atatia useri ?( cu siguranta peste 50% au RDS )
Vplay

#305 Libertate

2012-07-31 01:18

Doresc ca acest abuz sa fie oprit ,jos cu mafia RDS

Musafir

#306

2012-07-31 02:00

neseriozitate.

Musafir

#307

2012-07-31 13:19

Putina libertate si pentru banii platiti de noi....

Musafir

#308

2012-07-31 18:37

Nu ma pot pronunta referitor la partea tehnica in aceasta problema, cert este ca nu mai putem folosi site-ul vplay, si observam de asemenea ca de la un timp RDS nu mai tine cont de interesele abonatilor sai cum ar fi normal,modifica grila de programe dupa bunul plac fara sa tina seama ca atunci cand am semnat contractul am avut in vedere anumite programe,lucru care a condus la dezabonarea in masa (cel putin in zona unde locuiesc eu).Eu le mai acord o sansa, dar nu stiu pana cand.
user rds

#309

2012-07-31 19:23

la mine merge. dar merge de parca as fi pe dial-up...
Alege numele de user

#310 ar fi bine sa nu ne lasam manipulati....

2012-07-31 23:46

daca acum nu vom face nimic in curand nu vom mai avea nici torente sau dc++ si eventual ne mai scad si salariile inca odata.... P.S. mai sus sunt cateva indicatii de la oameni destepti si binevoitori care functioaneaza (nu k altii care cer pentru ceva ce inca este gratis)

Musafir

#311

2012-08-01 00:05

huooooooooo
dorel

#312 vai de capu' vostru

2012-08-01 00:27

dumnezeule mare cati imbecili cu zero cunostinte tehnice comenteaza pe aici. Cam asta e sistemul in rromania, nu intelegi exact care e problema = basescu e de vina. Cam asa si cu rds-u. Nu cred ca mai are rost sa fac si eu teoria peering-ului direct vs transit prin alt provider ca s-a facut deja si prostimea tot n-a inteles nimic.
La momentdat facea cineva o analogie cu niste oameni care s-ar apuca sa dea vina pe constructorul masinii fiindca nu sunt destule locuri de parcare in spatele blocului. Mi s-a parut geniala. Bineinteles ca idiotii n-au inteles nimic.

PS Astia care va tot dati cu fundu' de pamant ca va faceti contract la alt ISP sunteti de-a dreptul penibili.


Musafir

#313

2012-08-01 14:24

dorele...dorele...vorbesti despre o pulime, dar dupa ce ai scris se pare ca faci parte din aceeasi pulime...
Augustin

#314 Client fidel !!!

2012-08-01 23:31

Pana anu asta am avut net nacela prin telefon na la cu antena !!! Anu asta am bagat si eu Fibra optica si nici dupa 3 luni nu mai merge VPlay !!! Ce pacat ca am facut contractu asta !!! Daca stiam din nainte ca asta o sa blocheze accesu la situ acesta nu as mai fi facut contractu !!!

Se pare ca cei de la RDS RCS ne iau in ras !!! Acum 1/2 saptamani am observat ca nico la tv nu mai merg unele programe pe care le platesc degeaba in momentu de fata !!! A si cablu tot cu net-u lam bagat ca am avut pana atunci antena prin satelit !!!
Eu platesc degeaba niste bani la ei pt a vedea programe si a naviga pe internet , in schimb ei se pare ca imi opresc unele programe si unele site-uri!!!

Efectiv este o bataie de joc ce fac astia cu noi !!!

Musafir

#315 Re: Ciprian-Florin Barsan

2012-08-01 23:45

#7: Ciprian-Florin Barsan - Pentru Musafirul cu comentariu numarul 5

Eu am sunat la RDS-RCS si mi s-a raspuns ca exista o sesizare a acestei probleme si vor incerca sa rezolve problema in cel mai scurt timp.Binenteles, o mare minciuna,doar trebuia sa spuna ceva ca sa nu insist.

Musafir

#316

2012-08-02 10:27

Chiar nu se gandeste nimeni ca pirateria inseamna sa furi din buzunarul altora??? Ce libertate e asta care-ti ingaduie sa furi nestingherit fara a fi pedepsit?

Musafir

#317

2012-08-02 16:59

In luna ianuarie am renuntat la abonamentul Dolce care nu avea semnal bun pe strada mea si nu reuseam sa deschid VPLAY. M-am abonat la RDS special pt acest program, asa ca acum sunt tare dezamagita si voi revenii la vechiul abonament cu toate penalitatile lor cu tot!!!

Musafir

#318

2012-08-06 23:21

Jeg de ISP ...
fghfmj

#319 Nu va mai plangeti!

2012-08-15 22:00

Toti spun ca Romtelecom nu este bun, dar de fapt chiar este,sa stiti ca se incarca repede clipurile pe vplay, desi viteza este mica si am accesat site-ul si la o ora tarzie (22:00)deci RDS nu este cu covrigi in coada, cei de la Romtelecom sunt mai seriosi...merita sa aveti Romtelecom! Si sa nu spuneti ca sunt pe mana cu ei, ci doar vorbesc din experienta.
S. MAX

#320 http://www.petitieonline.com/salvati_oltchim_si_arpechim

2012-09-14 19:13

Atentie, se inchid uzine! Urmeaza OLTCHIM - ARPECHIM.

Va rugam sa accesati linkul de mai jos, sa semnati si sa poularizati (atat pe plan local cat si la nivel international) "apelul" nostru pentru a strange cat mai multe semnaturi:
http://www.petitieonline.com/salvati_oltchim_si_arpechim
Poate reusim impreuna sa mai facem ceva pentru OLTCHIM - ARPECHIM.

Va multumim,
Grupul de Initiativa pentru Salvarea OLTCHIM - ARPECHIM
xnd_bogdan

#321 Vplay

2012-09-26 21:20

Cei cu RDS carora nu le merge Vplay, intrati pe http://83.149.86.146/ si spuneti-mi daca va merge.
xnd_bogdan

#322 Re: Nu va mai plangeti!

2012-09-26 21:21

#319: fghfmj - Nu va mai plangeti!

De fapt, cea mai buna firma de internet este MitNet. Ei n-au blocat niciodata un site.

Desi suportul technic nu e fantastic, viteza este foarte mare si traficul nu e monitorizat(Spre deosebire de firmele de net de stat care monitorizeaza pe ce site-uri blocate intri.

Ugabua

#323 Re: ba da

2012-09-27 02:13

#5: -

RDS nu vrea sa plateasca banda externa ce consuma proprii clienti.


Musafir

#324

2012-09-28 15:06

Doriti investitii de miliarde de euro in economia romaneasca?

Doriti zeci de mii de slujbe bine platite in Romania?

Doriti impulsionarea cercetarii si transferul de tehnologii de ultima ora in tara?

Doriti dezvoltare economica sustinuta in urmatorii 10 ani?

Doriti inzestrarea armatei romane la cele mai inalte standarde?

Semnati aceasta petitie, prezentati-o familiei voastre, prietenilor si colegiilor de serviciu, pentru ca este o batalie pentru noi toti, este o lupta care inca mai poate fi castigata… Depinde doar de noi daca vom accepta sa traim in continuare astfel, fara sa ne pese de cum foloseste statul banii nostri sau dimpotriva, vom face ceva…

http://www.petitieonline.com/avioane_noi_si_dezvoltare_economica_prin_offset

Musafir

#325

2012-10-05 21:39

RDS sunteti o rusine! Abuzul vostru de pozitie dominanta se va termina curind!