Revizuire barem proba romana EN 2012, sesiunea 25 iunie 2012

Quoted post

Nicu

#2059 Re: Re:

2012-06-26 09:28

#2046: mimi - Re:

Nu am nicio frustrare, si poate aveti dumneavoastra unele probleme de intelegere, fiindca mie mi se pare ca ma exprim coerent.

Ideea era ca toti semi-analfabetii au venit sa-si exprime punctul de vedere, cum ca ei ar fi cei mai tari, ei au facut perfect subiectul, subiectul era ambiguu, ei ar trebui sa primeasca 0,6 puncte gratuit, cand de fapt a fost o cerinta destul de clara, la care trebuia sa si gandesti pentru a o rezolva.

Normal ca ma agit si sunt acid cand ii vad pe unii cum vin cu argumente de tipul "eu am pus b, deci corect ar trebui sa fie punctat si b!". Suntem o natie de milogi, iar, gratie geneticii, se pare ca aceste caracteristici se transmit si pruncilor de clasa a VIII-a.

Raspunsuri

corectitudine

#2066 Re: Re: Re:

2012-06-26 09:30:40

sunteti foarte iresponsabili sunteti niste oameni care nu gandesc si nu stiu nimic. daca ati stii putina romana v'ati da seama ca este corect in ambele variante , da nu stiti nimic numa vorbiti

 

mimi

#2305 Re: Re: Re:

2012-06-26 10:31:38

#2059: Nicu - Re: Re:

Ce sa spun...noroc cu unul ca dvs. Ce ne-am face daca nu ar exista si specimene de acest fel....ilustrii necunoscuti..

Va dau un sfat..agitati-va acolo unde puteti schimba ceva si nu aici. Ce cautati pe acest forum?