Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!

Quoted post


Musafir

#23

2011-12-28 14:34

Sunt Musafirul 9
Din pacate observ ca atmosfera s-a incins.
Au apărut si cuvinte ca “sa i ia dracu”, “orice ar spune altii care sunt pupincuristii lui”, “nesimtit ordinar”....
Cine a deschis aceasta petitie pentru a fi semnata a "uitat" sa puna sursa inspiratiei sale. Nu ma astept sa o divulge acum.
Dar, daca printre dumneavoastra, mai ales cei care ati semnat ori sunteti decisi sa semnati petitia, poate este cineva in stare sa dea sursa unde apare ca basescu vrea sa desfiinteze Smurd-ul.
Se ofera cineva?

Raspunsuri


Musafir

#24 Re:

2011-12-28 14:45:59

#23: -

Pai nu se poate altfel musafir 9.Basescu a demonstrat ca poate pune orice pe butuci.Tu chiar esti un lingau al lui?Arata-mi si mie cate firme private sunt in stare de ceea ce este Smurd ca doar exista firme private si mai arata-mi ce a facut Basescu si guvernul cu restul de 98% din impozit.Arafat are dovada a ceea ce a facut cu 2% nu cu 98% de la contribuabili.Arata-mi un lucru bun facut de Basescu ca sa descoperi sursa petitiei.

I-am Ciuruit

#122 Re:

2011-12-30 16:01:17

#23: - Sunt Musafirul 9
Din pacate observ ca atmosfera s-a incins.
Au apărut si cuvinte ca “sa i ia dracu”, “orice ar spune altii care sunt pupincuristii lui”, “nesimtit ordinar”....
Cine a deschis aceasta petitie pentru a fi semnata a "uitat" sa puna sursa inspiratiei sale. Nu ma astept sa o divulge acum.
Dar, daca printre dumneavoastra, mai ales cei care ati semnat ori sunteti decisi sa semnati petitia, poate este cineva in stare sa dea sursa unde apare ca basescu vrea sa desfiinteze Smurd-ul.
Se ofera cineva?

Lasă-i să-și verse „amarul”. Sunt doar niște coioți care latră aiurea că s-a găsit cineva să răstălmăcească niște discuții în urma cărora se vrea încurajarea concurenței în acest domeniu. Nici eu n-am văzut pe nicăieri discutându-se despre desființarea SMURD. Un dobitoc s-a gândit să politizeze subiectul, iar alți frustrați, ca „la un semn deschisă-i calea”, au dat ochii peste cap, fără că în prealabil să caute (pă goagăl) să vadă dacă într-adevăr urmează a fi desființat SMURD-ul... Și, pentru a-i linști, eu personal nu cred că poate cineva să desființeze SMURD, iar pentru cei pentru care SMURD înseamnă „locul de muncă”, de la centraliste la medici, tot respectul!

p

#304 Re:

2012-01-03 19:22:32

#23: -

sa dea si asa zis-a lege cu sublinieri unde au inteles ei porcaria asta cu desfiintare

Respect pentru Arafat!

#3531 Re:

2012-01-12 02:21:02

#23: -

din ceea ce spune la tv asa reiese. bineanteles ca e o lucrare pe termen mediu. prima data legea, iar apoi ti-o trage la "normele de aplicare". privatii nu vor sari imediat la jecmaneala, in prima etapa vor castiga terenul, iar apoi ti-e clar ca vor scumpi treptat serviciul de urgenta (vezi curentul electric, preturile la gaze si nu mai departe monopolul privat al benzinei; e chiar atat de greu?). sa ne fie clar tuturor ca o campanie electorala cere costuri, iar cele afisate pe siteurile oficiale sunt o mica parte. ce mai are tara asta de vandut? am inceput cu flota, la un leu vaporu (pe vremea cand romanu punea botu usor) si incet incet s-au dat toate. puterea, acum pe ultima suta, bombardeaza cu proiecte de privatizare, poate unul iese (vezi Rosia Montana). e pacat ca se dau pomana pe comisioane de 10% si romanii sunt cei mai saraci din UE! eu am contribuit o viata la asigurarile de sanatate, de banii mei au beneficiat mai mult altii, asa cum era firesc, contribuabili care si ei in tinerete prin sumele retinute pentru sanatate, au sustinut pe altii la randul lor. acum, la sfarsitul carierei, cand se presupune ca ai o varsta la care omul apeleaza din ce in ce mai des la serviciile medicale, cum credeti ca imi convine sa-mi zica privatul, statul sau oricine, fie el presedinte priministru etc.: mai pune de la tine daca vrei sa te faci bine!

domnule draga, va respect opiniile si respect parerile tuturor, dar una peste alta nu e greu de vazut ca noi poporul roman am fost jecmanit de cand ne stim, romanii, turcii, nemtii, ungurii, rusii, comunistii, iar in perioada post-revolutionara ne-au facut "posta" o serie de oameni politici, de la toate partidele, care s-au perindat sau nu  pe la guvernare. ne-a mai ramas doar sanatatea si aia nu-i de fier la un popor sarac.

si ca sa inchei, am sa va spun ca patriot nu e acela care-si vinde tara pe o mana de arginti, desi s-a nascut in ea. Arafat e mai roman decat multi dintre noi!

 


Musafir

#3610 Re:

2012-01-12 08:11:38

#23: -  

 Ai dreptate ! Se vede ca nu se lucreaza in tara asta ! Dezinformarile sunt la baza pentru a instala haosul ! Cred ca vor ajunge la putere ? Chiar ne cred prosti pe toti romanii ?