Un viitor sanatos copiilor si pentru sustinerea dr. Stratulat

Quoted post


Musafir

#1

2016-06-14 22:49

Pentru ca sunt alături cu tot sufletul de domnul STRATULAT,pentru ca merită !!!

Raspunsuri

Cristina

#122 Re:

2016-06-15 09:32:47

#1: -  

 Si eu sunt una din mamicile care mi-am tratat de citeva ori fetitele on-line.....si foarte cu succes si fara antibiotice....am stiut clar sa ii explic dlui Doctor Stratulat starea si toate simptomele copilului si ca Dumnealui sa ne prescrie tratamentului corespunzator pentru tratare, in cazurile de otite de fiecare data ne chema la cabinet sa vada copilul si in cazul infectiilor urinare la fel.....vedea rezultatul analizelor si ne-a prescris medicamentele necesare...nicidecum nu a facut-o on-line.....prin asta am vrut sa zic ca Dumnealui, dat fiind faptul, ca este un Profesionist Desavirsit stie sa delimiteze cazurile cind consultatia poate fi online sau este necesar sa fie examinat copilashul.....Acum pe perioada nefuctionarii grupului Ask a Doctor, copiii mei au facut varicela...va zic sincer, a fost foarte greu sa le tratez...Dumnealui nu era online, unde eu apelam de fiecare data, la policlinica de sector ca de obicei (verde de briliant si suprastina), am cautat pe grup recomandarile Dumnealui si am vazut ca nici pe departe nu este necesar verde de briliant.
P.S. Doctorul Neonatolog Stratulat Mihai, este cu mult, mult mai bun Pediatru, decit multi pediatri "vechi" din Societatea Pediatrica.......si da haideti intradevar sa incepem sa schimbam sistemul asta medical putred...pentru ca este vorba de Copilashii (Viitorul) Republicii Moldova.