Un viitor sanatos copiilor si pentru sustinerea dr. Stratulat

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Un viitor sanatos copiilor si pentru sustinerea dr. Stratulat


Musafir

#101

2016-06-15 08:15

Am semnat această petiţie, deoarece nu pot rămîne indiferentă faţă de viitorul sanatos al copiilor noştri şi pledez pentru acordarea consultaţiei medicale de specialişti profesionişti în domeniu, care sunt în stare să soldeze tratamentul cu rezultat benefic, fără consecinţe nedorite pentru sănătatea copiilor.


Musafir

#102

2016-06-15 08:15

Sustinem pe cel mai bun pediatru.....

Musafir

#103

2016-06-15 08:16

Fiidcă ca orice mămica îmi doresc ca copilul meu sa fie tratat natural şi cu grijă!!!! Sper vo-m fi auziţi!!!

Musafir

#104

2016-06-15 08:18

Am semnat pentru dreptate!!!

Musafir

#105

2016-06-15 08:21

Pentru ca numai in d-nul Mihai avem incredere...Suntem cu d-ra si va vom sustine mereu!!!


Musafir

#106

2016-06-15 08:28

Eu sint pentru un viitor mai sanatos alaturi de Medici competenti ...

Musafir

#107

2016-06-15 08:28

Pentru binele copiilor nostri !!! :)

Musafir

#108

2016-06-15 08:29

Deoarece e Un medik kompetent.

Musafir

#109

2016-06-15 08:29

С самого рождения ходим к Михаилу Стратулату. Огромное спасибо за то, что научил как реагировать и что давать ребенку при различных симптомах. Бронхит вылечили небулайзером. Всегда помогает по телефону, всегда отвечает. Слава богу, что так сложились обстоятельства и именно вы наш врач! Очень большое дело делаете. Спасибо!


Musafir

#110

2016-06-15 08:34

E timpul pentru schimbari serioase in domeniul medicine. E timpul oamenii sa fie tratati cu respect de Medici. E timpul ca oamenii sa poata face alegeri si sa fie respectati pentru alegerile lor.
E timpul ca medicii nostri sa-si schimbe perceptiile, comportamentul si atitudinea fata de pacienti.
E timpul! Demult e timpul!

Musafir

#111

2016-06-15 08:35

Pentru ca consider ca e un pediatru bun asta e inca putin spus ..
Юлия

#112

2016-06-15 08:39

Каждый родитель должен иметь право обращаться за вторым мнением к врачу, которому он доверяет.


Musafir

#113

2016-06-15 08:41

Imi doresc competenta si daruire prin compatimire de catre doctori a tot ce au mai bun pentru pacientii sai!Sa inteleaga in sfirsit ca juramintul lui Hipocrate e nimic in comparatie cu responsabilitatea ce o poarta in fata lui Dumnezeu pentru vietile celor ce li se incred,
caci a fi medic nu e o meserie ci o chemare a
propriei identitati si daca in aceste rinduri sunt afaceristi ei trebuiesc stirpiti!!!

Musafir

#114

2016-06-15 08:42

Am semnat pt viitorul copiilor mei si pt a sustine dr Stratulat,care mereu ne-a trata copiii fara AB si pt un mod de viata sanatos!

Musafir

#115

2016-06-15 08:46

Fiindca am incredere in dn.Mihai Stratulat mai mult de cit toti medicii luati impreuna din Md.

Musafir

#116

2016-06-15 08:48

Am semnat aceasta petiție in primul rind cu gindul ca se va face dreptate in favoarea dnului Mihai Stratulat. Sa aibă puterea si libertatea de a oferi consultații fără Atitea restricții si bete in roate. Sa se facă odată si odată dreptate si pu noi părinții , copii , toti cetățenii care suferim in urma atitudinei batjocoritoare a unor cadre medicale. Am mai semnat pu ca Dnul Mihai sa vadă ca noi il susținem si nu suntem indiferenti. Sa se facă dreptate!!!!!!!

Musafir

#117

2016-06-15 08:54

Am semnat si eu aceasta petitie pentru ca am incredere in D-ul Mihai si pentruca face pentru copiii nostri ceea ce multi alti medici nu fac!!!  Imi doresc copii sanatosi!!!


Musafir

#118

2016-06-15 09:00

Sunt de acord 100 % cu cele mentionate in petitie...si imi doresc din tot sufletul ca d-l Stratulat sa fie in continuare pediatrul copilului meu...inclusiv on line, la telefon, sau live...

Musafir

#119

2016-06-15 09:02

Pentru ca dl Stratulat este unul din FOARTE PUTINII PROFESIONISTI la care mai putem apela dupa ajutor....si pentru a primi un sfat, nu e nevoie sa porti un copil pe drumuri....asa medici trebuie sa aiba parte de sustinere, nu de interdictii.....
Dl Stratulat, va multumim pentru sfaturile care ne-au fost de mare ajutor!!! Sintem alaturi de dvs!!!

Musafir

#120

2016-06-15 09:21

Suntem pentru copii si mai sanatosi, medicii cred ca ar trebui sa indrume mamele cum sa le faca copiilor imunitate si sa-i trateze fara antibiotice, sa le insufle rabdare si sa fie niste mentori in domeniul sanatatii. Nu la tot pasul, fara multe explicatii se scrie deja receta-antibiotic, spray, sirop. Ne tratam la D-ul Machedonschii de multi ani fara medicamente. El este mentorul nostru in acest domeniu.  D-ul Mihai Stratulat am auzit de el, multe mamici il lauda si imi place ca metoda lui coincide cu a noastra.


Musafir

#121

2016-06-15 09:27

Dl Stratulat face cit toti pediatrii RM, dumnealui chiar ii pasa de copiii nostri.
Cristina

#122 Re:

2016-06-15 09:32

#1: -  

 Si eu sunt una din mamicile care mi-am tratat de citeva ori fetitele on-line.....si foarte cu succes si fara antibiotice....am stiut clar sa ii explic dlui Doctor Stratulat starea si toate simptomele copilului si ca Dumnealui sa ne prescrie tratamentului corespunzator pentru tratare, in cazurile de otite de fiecare data ne chema la cabinet sa vada copilul si in cazul infectiilor urinare la fel.....vedea rezultatul analizelor si ne-a prescris medicamentele necesare...nicidecum nu a facut-o on-line.....prin asta am vrut sa zic ca Dumnealui, dat fiind faptul, ca este un Profesionist Desavirsit stie sa delimiteze cazurile cind consultatia poate fi online sau este necesar sa fie examinat copilashul.....Acum pe perioada nefuctionarii grupului Ask a Doctor, copiii mei au facut varicela...va zic sincer, a fost foarte greu sa le tratez...Dumnealui nu era online, unde eu apelam de fiecare data, la policlinica de sector ca de obicei (verde de briliant si suprastina), am cautat pe grup recomandarile Dumnealui si am vazut ca nici pe departe nu este necesar verde de briliant.
P.S. Doctorul Neonatolog Stratulat Mihai, este cu mult, mult mai bun Pediatru, decit multi pediatri "vechi" din Societatea Pediatrica.......si da haideti intradevar sa incepem sa schimbam sistemul asta medical putred...pentru ca este vorba de Copilashii (Viitorul) Republicii Moldova.

 


Musafir

#123

2016-06-15 09:35

Pentru ca sa putem sa ne tratam copii fara antibiotice.

Musafir

#124

2016-06-15 09:36

semnat!!!!!!


Musafir

#125

2016-06-15 09:36

Pentru un viitor prosper si sanatos a copiilor nostri