Semneaza petitia,DEMISIA Patriarhului Daniel!!!

Quoted post


Musafir

#1276

2015-11-05 02:04

Am semnat aceasta petitie ,ptr ca asa am simtit! Mi e scarba de prefacuti si mincinosi! M am saturat sa mi caut un job pe care nu l gasesc ptr ca nu am de unde sa dau spaga! M am saturat de mult prea fericitii ( cum se pot numi asa....cred ca n o sa inteleg pana mor)...mult prea fericitilor, ne dati si noua un pic din fericirea voastra...? Nu cred ! Sunteti prea egoisti,avari si fara suflet! Tu, PREFERICITULE,TU ? TU? TU ne spui NOUA,sa invatam credinta? Nemernic ordinar, credinta este in sufletul omului ! Omul se roaga la Bunul Dumnezeu si Maica Sfanta si Iisus Hristos la orice ora din zi sau noapte, multumind sau cerand ajutor! Bisericile,noaptea , nu sunt deschise!!! As spune mult,muuult mai mult, dar sunt prea mahnita si dezamagita si mi e ...scarba? A auzit cineva de "scarba"? Mie mi e SCARBA!!! Mi e scarba sa traiesc intr o tara fara viitor,platind taxe la stat fara numar si fara a avea siguranta zilei de maine,mi e scarba sa ma mai trezesc dimineata, ptr ca traficul este muuuult prea aglomerat(desi doar 5 min ma despart de centrul capitalei),MI E SCARBA! Tristetea cea mai mare este ca daca o vom tine asa...NU AVEM VIITOR! PS:toti avem loc pe Pamant,daca am stii sa fim OAMENI!

Raspunsuri


Musafir

#1279 Re:

2015-11-05 02:18:48

#1276: -  

 ati mai postat acest mesaj, dar e drept acum este putin imbunatatit cu cuvinte urate ce un suflet curat nu le-ar putea emana, la poz #1264 era mai simplificat...

aceasta "scarba" va amaraste viata si datorita ei nu puteti sa vedeti Soarele!

Totusi incercati sa cititi randurile de la poz #1268 si poate veti vedea ca principala cauza a problemelor dvs este modul in care ganditi

Sper sa va treaca si sa nu-i mai jigniti pe alesii Domnului, pentru ca veti primi cu aceeasi masura cu care veti da... 

Legat de aspectul ca bisericile noapte nu sunt deschise, va aduc la cunostinta ca Paraclisul Catedralei Mantuirii Neamului este deschis pana cand pleaca ultimul crestin, asta insemnand uneori si orele 2, 3 noaptea.