Semneaza petitia,DEMISIA Patriarhului Daniel!!!


Musafir

/ #1276

2015-11-05 02:04

Am semnat aceasta petitie ,ptr ca asa am simtit! Mi e scarba de prefacuti si mincinosi! M am saturat sa mi caut un job pe care nu l gasesc ptr ca nu am de unde sa dau spaga! M am saturat de mult prea fericitii ( cum se pot numi asa....cred ca n o sa inteleg pana mor)...mult prea fericitilor, ne dati si noua un pic din fericirea voastra...? Nu cred ! Sunteti prea egoisti,avari si fara suflet! Tu, PREFERICITULE,TU ? TU? TU ne spui NOUA,sa invatam credinta? Nemernic ordinar, credinta este in sufletul omului ! Omul se roaga la Bunul Dumnezeu si Maica Sfanta si Iisus Hristos la orice ora din zi sau noapte, multumind sau cerand ajutor! Bisericile,noaptea , nu sunt deschise!!! As spune mult,muuult mai mult, dar sunt prea mahnita si dezamagita si mi e ...scarba? A auzit cineva de "scarba"? Mie mi e SCARBA!!! Mi e scarba sa traiesc intr o tara fara viitor,platind taxe la stat fara numar si fara a avea siguranta zilei de maine,mi e scarba sa ma mai trezesc dimineata, ptr ca traficul este muuuult prea aglomerat(desi doar 5 min ma despart de centrul capitalei),MI E SCARBA! Tristetea cea mai mare este ca daca o vom tine asa...NU AVEM VIITOR! PS:toti avem loc pe Pamant,daca am stii sa fim OAMENI!