Semneaza petitia,DEMISIA Patriarhului Daniel!!!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Semneaza petitia,DEMISIA Patriarhului Daniel!!!


Musafir

#1276

2015-11-05 02:04

Am semnat aceasta petitie ,ptr ca asa am simtit! Mi e scarba de prefacuti si mincinosi! M am saturat sa mi caut un job pe care nu l gasesc ptr ca nu am de unde sa dau spaga! M am saturat de mult prea fericitii ( cum se pot numi asa....cred ca n o sa inteleg pana mor)...mult prea fericitilor, ne dati si noua un pic din fericirea voastra...? Nu cred ! Sunteti prea egoisti,avari si fara suflet! Tu, PREFERICITULE,TU ? TU? TU ne spui NOUA,sa invatam credinta? Nemernic ordinar, credinta este in sufletul omului ! Omul se roaga la Bunul Dumnezeu si Maica Sfanta si Iisus Hristos la orice ora din zi sau noapte, multumind sau cerand ajutor! Bisericile,noaptea , nu sunt deschise!!! As spune mult,muuult mai mult, dar sunt prea mahnita si dezamagita si mi e ...scarba? A auzit cineva de "scarba"? Mie mi e SCARBA!!! Mi e scarba sa traiesc intr o tara fara viitor,platind taxe la stat fara numar si fara a avea siguranta zilei de maine,mi e scarba sa ma mai trezesc dimineata, ptr ca traficul este muuuult prea aglomerat(desi doar 5 min ma despart de centrul capitalei),MI E SCARBA! Tristetea cea mai mare este ca daca o vom tine asa...NU AVEM VIITOR! PS:toti avem loc pe Pamant,daca am stii sa fim OAMENI!
musafir

#1277 Re:

2015-11-05 02:10

#1274: -  

 citeste raspunsul de la pozitia #1260 

LORENA

#1278

2015-11-05 02:15

sa va manance cancerul si sa muriti de sifilis si tuberculoza, pisati borati! sub BISERICA CONSTRUITA IN CURTEA SCOLII DIN HUNEDOARA AS VREA SA VA GASESC CADAVRELE MANCATE DE VIERMI! 


Musafir

#1279 Re:

2015-11-05 02:18

#1276: -  

 ati mai postat acest mesaj, dar e drept acum este putin imbunatatit cu cuvinte urate ce un suflet curat nu le-ar putea emana, la poz #1264 era mai simplificat...

aceasta "scarba" va amaraste viata si datorita ei nu puteti sa vedeti Soarele!

Totusi incercati sa cititi randurile de la poz #1268 si poate veti vedea ca principala cauza a problemelor dvs este modul in care ganditi

Sper sa va treaca si sa nu-i mai jigniti pe alesii Domnului, pentru ca veti primi cu aceeasi masura cu care veti da... 

Legat de aspectul ca bisericile noapte nu sunt deschise, va aduc la cunostinta ca Paraclisul Catedralei Mantuirii Neamului este deschis pana cand pleaca ultimul crestin, asta insemnand uneori si orele 2, 3 noaptea.

 


Musafir

#1280

2015-11-05 02:20

Popi masoni si miliardari, care nici măcar nu ajută. , ci din contra....tot cer..., puntru înmormântare, nunta , botez, pentru orice cer bani. Am auzit si de preoți atei , spunând că asta e o meserie.
Rușine vouă.
musafir

#1281 Re:

2015-11-05 02:23

#1278: LORENA -  

 daca sunteti mama deplang soarta copiilor dvs.  

nu au ce invata de o asemenea mama si chiar salut initiativa de se contrui o biserica in curte scolii


Musafir

#1282

2015-11-05 02:23

Tovarasul Daniel a considerat decuviinta sa insulte intregul popor in repetate randuri. Cer indepartarea lui Daniel din orice fel de forma de conducere a bisericii, si din moment ce nu platesc impozite, catre stat dar au ca sursa de venit populatia, cer instituirea controlului fiscal permanent, si publicarea datelor fiscale anuale ale bisericii.


Musafir

#1283

2015-11-05 02:25

Am semnat pentru k cacatu asta de Daniel este doar un sarlatan
musafir

#1284 Re:

2015-11-05 02:32

#1282: -  

va rog sa nu vorbiti in numele poporului roman pentru ca si eu fac parte din el si nu sunt de acord cu afirmatiile dvs

discutii legate de alesii Domnului au mai fost postate, rog aveti bunavointa sa le cititi cu bagare de seama, nu este un ales al dvs... in pozitia acesta a fost pus de reprezentatii sinodului, dar este alesul Domnului, dvs nu meritati nici macar numele sa-l pronuntati, dar sa va adresati astfel

Stramosii nostrii respectau biserica si fetele bisericesti... suntem un popor ce ne meritam soarta, am realizat dupa ce am citit toate aberatile si modul in care ii judecam pe preoti. Sa ne fie rusine de modul abject si de lipsa de respect de care am dat dovada.

 


Musafir

#1285

2015-11-05 02:35

Din acelasi motiv pentru care nu am inscris copilul la cursurile de religie: insinuarea cat mai profunda a Bisericii in politica
musafir

#1286 Re:

2015-11-05 02:49

#1285: -  

 din acest motiv copilul dvs se va numara printre cei iubitori de muzica rock si nu de Dumnezeu... si poate fi o posibila victima pentru ca va fi in club, nu in biserica... 

este o aberatie sa afirmi ca biserica este insinuata in politica... enumerati evenimente politice la care reprezentanti bisericii au luat parte... cred ca fluxul a fost in sens invers, oamenii politici au participat la evenimente organizate de biserica

musafir

#1287 Re:

2015-11-05 02:51

#1285: -  

 Nihil sine numini (Nimic fara Dumnezeu)!!!


Musafir

#1288

2015-11-05 02:55

Confiscată toată averea și donată spitalelor și tuturor celorlalte sectoare care chiar au nevoie de investiții!

Musafir

#1289

2015-11-05 03:03

Deoarece sunt revoltata si dezgustata de opulenta acestui personaj sinistru si a unor popi din subordinea lui, de nepăsarea lor, de impopotonarea lor in odajdii scumpe, de averile lor etc etc

Musafir

#1290

2015-11-05 03:04

Patriarhul Daniel nu vrea binele ortodoxie iar catedrala mantuirii(catedrala jecmanirii )nu se va termina niciodata iar daca se va termina se va prabusi.

Musafir

#1291

2015-11-05 03:06

Am fost obligat sa îmi părăsesc tara din lipsa unui viitor ptr copiii mei sper ca cei ce au rămas acolo și au fost mai curajoși sa schimbe ceva ca viitorul copiilor lor sa fie mai bun

Musafir

#1292

2015-11-05 03:09

ptr. că nu suport acesti sarlatani cu vile , masini si mari averi obtinute din naivitatea enoriasilor si a fondurilor alocate de la bugetul statului !

Musafir

#1293

2015-11-05 03:10

Sunt satul de aceasta mafie.
Ii jefuiesc pe cei saraci, bolnavi...etc. Isi construiesc vile si palate din lacrimile acestor oameni credinciosi.
Dumnezeu sa fie cu ei cand se va umple paharul...

Musafir

#1294

2015-11-05 03:16

Pana aici va fost fratilor....ne-am trezit...cam tarziu,dar ne-am trezit
musafir

#1295 Re:

2015-11-05 03:24

#1290: -  

vorbiti in necunostinta de cauza...

am vazut un batran de 72 de ani din Constanta care s-a dus pe santier sa vada Catedrala; gestul acestui crestin a fost uimitor a sarutat cu evlavie zidurile si murmurat "mi-am implinit si acest vis pentru ca nu stiu daca voi trai pana se va termina"...

acesta este patriotism si crestinism autentic si sa nu uitam ca acest lucru a fost posibil datorita Preafericitului Patriarh Daniel... Acest om reprezinta poporul roman nu voi cei care in acesta seara ati semnat aceasta petitie. Semnand-o nu ati facut dovada decat a unor suflete mici, lipsite de frica de Dumnezeu, care in loc sa faceti o rugaciune pentru cei grav raniti ati postat cuvinte denigratoare la adresa unui Patriarh, unui reprezentant al Bisericii care se roaga pentru tara si poporul acesta.

 

 

musafir

#1296 Re:

2015-11-05 03:26

#1292: -  

 hotul striga hotul; cum ii vezi pe acestia asa esti si tu stimabile cetatean al acestei tari!!!


Musafir

#1297

2015-11-05 03:36

CEEA CE FAC CAPII BOR ESTE IN TOTALA CONTRADICTIE CU BIBLIA. AU TRANSFORMAT CREDINTA INTR-O AFACERE DE CARE BENEFICIAZA DOAR EI. SA DONEZE,BANII SPITALELOR. DE CE NU O FAC? SAU ORFELINATELOR. DAR ASA CEVA NU SE INTAMPLA.OPULENTA ALAIULUI LUI DANIEL ESTE BATAIE DE JOC......


Musafir

#1298

2015-11-05 03:38

Fiindca trebuie sa plece nu sint multumit
musafir

#1299 Re:

2015-11-05 03:41

#1297: -  

 citeste postarea de la poz #1234 si atunci vorbeste. 

Daca nu cunosti mai bine taci... tacerea este de aur, iar cand vorbesti doar ca sa te bagi in seama tie iti faci rau.

Intrati oameni buni in biserica, incrieti-va ca voluntari si atunci o sa va fie rusine de tot ceea ce srieti aici in necunostinta de cauza


Musafir

#1300

2015-11-05 03:41

Prea mult fast si aroganta la aceasta fata bisericeasca.