Semneaza petitia,DEMISIA Patriarhului Daniel!!!

Quoted post

JoHnnY

#610 Re:

2015-11-04 17:47

#1: -  

 Ponta, hot? Handicapatule, uita-te putin cum arata Romania dupa guvernarea Ponta, a adus echilibrul economiei, a crescut salariile de la 700 lei la 1050, a marit pensiile, a dublat alocatiile, a scazut deficitul bugetar, dar ce pl mea sa stie un handicapat ca tine si ca alti 200.000, generatia facebook, naivi, credeti tot ce auziti. Sustineti-l ma pe corptul ala de Iohannis care are 15 dosare penale, cu sute de mii de euro din meditatii, care s-a plimbat in tot acest an, nu a facut nimic ma, nimic. Ponta e acuzat, dar nu se gasesc dovezi, nu se gasesc motive pentru a-l acuza, ratatilor, mai uitati-va la politica putin.

Raspunsuri

CARMEN

#2096 TRe: Re:

2015-11-07 17:15:46

#610: JoHnnY - Re:  

 Sunt in totalitate de acord cu tine in legatura cu Ponta si am fost foarte suparata vreo 2-3 zile dupa ce si-a dat demsia,impreuna cu tot guvernul.Foarte rau imi pare si de ministrul sanatatii Nicolae Banicioiu,tot respectul pt. omul asta,e cel mai bun ministru al sanatatii pe care l-am avut pana acum!M-a impresionat foarte tare ca a vizitat zilnic victimele din incendiul de la Colectiv,asta inseamna ca ii pasa!

 Eu fac parte din bugetarii care in guvernarea Boc abea am supravietuit dupa taierea cu 25% a salariilor ,sunt asistenta medicala si luam inainte de taiere 860lei pe luna .Dupa ce guvernul condus de Ponta ne-a dat banii inapoi am inceput sa mai pot respira.Si m-am bucurat mult in ianuarie cand am primit 100lei in plus,iar din octombrie vom primi salariile marite cu 25%.Cum as putea sa nu apreciez un guvern care se gandeste si la noi?Toata stima pt.Ponta ca a reusit sa-i tina piept lui Basescu si apoi lui Iohannis atata timp,dar ma gandesc cu strangere de inima la ce va fi de acum inainte,ma tem ca vor veni oamenii lui Iohannis(Blaga,MRU si alti basisti)si vor taia si vor distruge tot ce a cladit guvernul Ponta,motivand ca nu sunt bani ca Ponta a promis si nu are de unde sa ne dea.

 Eu nu spun ca Ponta si guvernul lui n-au furat,cu siguranta toti fac asta cand ajung la bine,dar au facut ceva si pt. noi si asta conteaza, in comparatie cu ceilalti,care au luat de unde au putut pentru ei ,insa au luat si de la noi .