Inchiderea clubului Cafeneaua Piata Unirii din Iasi

Quoted post


Musafir

#14

2015-10-31 20:07

CPU  are 4 iesiri : 2 in fata , 2 in spate iar scarile sunt practic - un hol.Sunteti atat de ocupati de acest aspect incat veti adormi cu constiinta impacata ca ati facut o fapta buna astazi , si maine veti uita ,asa cum veti uita si de tragedia de la Bucuresti. 

Raspunsuri


Musafir

#15 Re:

2015-10-31 20:19:21

#14: -  

 Si din subsol cum iesi in caz de imbulzeala???? Mai bine taceai


Musafir

#51 Re:

2015-11-01 18:17:28

#14:  Are dreptate...sunt 4 iesiri...pun pariu ca dintre toti astia 1000 care ati semnat petitia nu stiu daca 10% ati fost vreodata in CPU...sunt alte cluburi in Iasi care sunt mult mai periculoase in acest sens....


Musafir

#60 Re: Ali S

2015-11-01 23:21:48

#14: -  

 Unde sunt acele 4 iesiri???? Am fost de cateva ori acolo, in toate camarutele....in afara de cea de la scari am mai vazut una, slab luminata si ascunsa undeva la a doua baie. Este absolut penibil...Acolo se aduna intr-o seara cel putin 300 de persoane...Ar trebui sa fie cel putin 6-7 iesiri. La cat de slaba e ventilatia acolo, nu vreau sa ma gandesc ce s-ar intampla in caz de incendiu. Ar fi in pericol vietile personalului, ale clientilor si ale locatarilor. Toate extinctoarele de care spuneti ca le aveti NU ar face fata...Cel mai important este sa aveti cat mai multe cai prin care oamenii se pot evacua in caz de pericol. La ce folos, in caz de incendiu, daca 300-400 s-ar calca in picioare sa scape cu viata???? Cu ce ajuta extinctoarele la EVACUARE?  SUNTETI DISPERATI  dupa profit si atat, nu va pasa de vietile personalului si ale clientilor! Nu merge gandirea ca NOUA NU NI SE POATE INTAMPLA! ORICE ESTE POSIBIL! Doamne fereste de alte tragedii! IN SEMN DE SOLIDARITATE PENTRU SUFLETELE PLECATE SI CELE CARE SE ZBAT INTRE VIATA SI MOARTE,  AR TREBUI SA MARITI NUMARUL CAILOR DE EVACUARE!!!!