Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

#40568 Re: Re: Re: Re: Auziti ce spune cel mai mare HOT:

2015-06-25 19:42

#40566: -   <= MA IMITI SI PROST SCOS DIN CONTEXT, BATI CAMPIII..., DEVIEZI SI TOTAL  AIURITOR SI PARALEL CU CE  ESTE PUBLIC SI REAL SI MULTE ALTELE..., ASA CA, FA-TI RUGACIUNI SA NE ACHITE TOT LA TOTI:

 EEEE ATUNCI MA SUPORTI ATAT CAT NU MAI AI TU LIMBA AIA OTRAVITA SI TOXIINFECTIA SI MIZERIA TA PUBLICA  PESTE TOT, MINTE NU AI SIGUR  SI CLANTA TA SI ALTORA CA TINE RAMANE SUGACE SI SUGATIVA DE SERVICI STRICATA SI DORINTA TA VA MURII CU LIMBUTA TA INFIPTA IN TARUSI, ASA CA ROAGA-TE SA NE LUAM BANII TOTI DISPONBILIZATII 2013 CA NE JURAM NICI NU MAI STI CA AM FOST CANDVA PE AICI. HAHAHAHAHA. ASTA DACA NU PATESTE OLTCHIM CEVA CA TE ALERGAM SI TE HALIM CU TOT SI PE TOTI VA  MANCAM.

UITE, FA-TI OCHII MARI , PUNE SI LUPA  SI CASCA GURAAAAA MAREEEEEE,  ASTEA SUNT CREANTELE SALARIALE PLATI COMPENSATORII:

SALARII PLATI COMPENSATORII CCM SUMA NETA: 38.164.916 LEI (9 milioane euro) la 929 salariati(602 în Vâlcea şi 327 în Piteşti) disponibilizati:  

1.    17.106 lei pentru o vechime  intre 0 - 5 ani, reprezentând o suma neta echivalenta cu 6 salarii medii brute existente in S.C. Oltchim S.A., la data concedierii;
2.    34.212 lei pentru o vechime  intre 5 - 15 ani, reprezentând o suma neta echivalenta cu 12 salarii medii brute existente in S.C. Oltchim S.A., la data concedierii;
3.    51.318 lei pentru o vechime mai mare de 15 ani, reprezentând o suma neta echivalenta cu 18 salarii medii brute existente in S.C. Oltchim S.A., la data concedierii;

 

JAF LA OLTCHIM !!! SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.: OLTCHIM CAND RUPE TACEREA ?????

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.  

A FOST O COMPLICITATE SINDICATE #30922 (TOATE INCLUS SI VINCEA DE LA CARTEL ALFA ) SI STATUL ROMAN#31641SUNT IN CULPA.

Raspunsuri

clanța gargaunul

#40571 Re: Re: Re: Re: Re: Auziti ce spune cel mai mare HOT:

2015-06-25 20:04:47

#40568: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA. - Re: Re: Re: Re: Auziti ce spune cel mai mare HOT: 

 Coa_ie hai sa iti spun ce am patit ieri la farmacie.

Am un caine care de doua zile latra la luna. L am dus la veterinar si a zis ca e stresat. Merg la farmacie sa ii iau DIAZEPAM si ghici ce imi zice farmacista: nu mai avem domnule, ca le ia pe toate un nebun. El isi zice Clanța salariala. Nu ai cum sa nu il stii: are ochii bulbucati, face spume la gura, umbla cu niste foi colorate si le arata tuturor, el zice ca sunt legi. Sa nu te puna dracu sa zici ceva de salarii disponibilizati, ca nu mai scapi de nebun. Se tine dupa tine toata ziua. Daca vede ca nu il bagi in seama, te blesteama, zice de țăruși infipti, te scuipa, apoi iti cere bani de bere. El zice ca i-a recomandat doctorul. Vezi ca minte, ca asta e cu capul si nu are voie la alcool.

Asa ca incercati in alt oras, in valcea asta a epuizat diazepamul. 

Bine ca il ia la timp, ca face ca toti dracii, scuipa,musca, vai de el


Musafir

#40573 Re: Re: Re: Re: Re: Auziti ce spune cel mai mare HOT:

2015-06-25 20:06:55

#40568: CREANTELE SALARIALE OLTCHIM.SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA. - Re: Re: Re: Re: Auziti ce spune cel mai mare HOT: 

 CA TOT ZICI CA MA ALERGI SI MA HALESTI. EU ZIC SA IMI HALESTI POOOLA, CA ALTCEVA NU AI CE IMI FACE.

IMI HALESTI POOOLA DE PRIN IUNIE 2013.

SPOR LA HALEALA, MORTII MA TII