VREM PARTENERIAT CIVIL IN ROMANIA

Quoted post

nanyele

#315 am semnat petitia

2015-03-09 22:58

Nu o sa intelegeti pentru ca santeti crescuti cu poza lu ceasca in perete pe copertile  cartilor de istorie mincinoasa ex(mihai viteazu care platea TRIBUT  la turci si cam 99% a luato pa coaja mereu ca toti marii nostri voievozi care luau ultimu banut taranului roman sa dea dreptu de smecher otomanului) crescuti cu TV snagov,o copie dupa ala rusesc,exact ca PM (pistol mitraliera) adica Kalasnicovu rusesc,si popi mincinosi si kgb-bisti,imperiu roman(italieni de care unii prosti din tara rad ca sant broscari) aveau drumuri pietruite pana la coloseum  di roma apa calda in casa si wc de la fantani termale piscine etc ,in timp ce traian romanu, avea o caciula de astrahan si un topor plus o barba nespalata si o blana de oaie plina de raie.ADEVARU DOARE RAU NU?.Am semnat aceasta petitie poate noi generatia tanara vom reusi sa invingem rasismu,salbaticia,prostia,necunoasterea,romania a intrat in UE 2007 ...chiar daca nu am meritat (se stia ori intram ori ne luau rusii) dar dragilor parlamentari vedeti ca prin 2001 ati semnat ca veti da legi pt.persoanele cu o alta orientare sexuala,aici este vorba de libertatea persoanei in sine ,democratie,e treaba fiecarui individ ce face cu viata sa personala in dormitoru sau.

Deci este dreptul fiiecarui roman in parte sa faca ce vrea cu viata lui personala,nu sant un gay dar lupt pentru libertate, democratie inclusiv casatoria intre persoane de acelasi sex.Statul roman ar trebui atacat la strasburg pentru nerespectarea tratatului semnat in 2001.Sant un crestin dar cu mentalitatea UE,copii sant indoctrinati de religii(toate in general ex.cea musulmana si ortodoxa)si nu numai,vor alege drumul lor cand vor creste.Religiile au creat razboaie ex(cruciadele) si inca creaza salbateci,precum islamisti....din aceasta cauza nu sant deacort cu religia in scoli(de nici un cred) pentru ca ies copii controlati mental indoctrinati in minciuni si prostie.

Raspunsuri


Musafir

#316 Re: am semnat petitia

2015-03-11 17:58:23

#315: nanyele - am semnat petitia  

 Voi, generatia tanara, ar trebui sa va cunoasteti, in primul rand, radacinile adevarate si sa ganditi cu mintea voastra, nu sa "copiati" comportamente pe care le vedeti la altii si pe care vi le prezinta ca fiind "cool". Nu poti sa fii crestin cu mentalitate UE, la modul la care prezinti tu situatia, intrucat este o contradictie totala. Nu religiile au creat razboaie, ci unii oamenii, care s-au folosit intotdeauna de mintea mai slaba a semenilor lor, prin manipulare, asa cum face si cu voi astazi, pentru ca, nu-i asa, e "cool" si la moda sa faci ce fac toti ceilalti, fara sa va dati seama ca sunteti precum o turma...

Cautati ceea ce credeti ca aveti nevoie in interiorul vostru, nu in afara...