Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#33836 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREANTELE OLTCHIM.

2015-02-12 20:58

#33832: CREANTELE OLTCHIM. - Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREANTELE OLTCHIM. 

 da, esti in tema poate chiar ai fost printre noi ceea ce e un lucru bun, asta insemnand ca nu esti doar pasiv si ca iti pasa. Referitor la egoismul de cre vorbesti , cat de altruist ai fi , la un moment dat dezamagit de atitudinea colegilor de suferinta ajungi si la astfel de atitudini. Nu mi se pare normal ca eu sa imi cheltui indemnizatia pe drumuri , nu mi se pare normal ca eu sa imi distrug nervii si sanatatea si ei sa stea linistiti acasa , sperand ca se vor bate altii pentru ei si poate asa isi vor primii si ei banii fra sa faca nici macar un minim efort

Raspunsuri

CREANTELE OLTCHIM.

#33837 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREANTELE OLTCHIM.

2015-02-12 21:04:29

#33836: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREANTELE OLTCHIM. 

 Fratele meu, pot sa spun asta, fratele meu in aceeasi suferinta, eu cand spun ca Piperea ne face in justitie, ce sa va fac eu sau ce sa-mi fac eu mie ca am fost si eu naiv ca si voi de foarte multe ori. Si uite ca tot asa au trecut anii, ei cu acte in fata judecatorului-sindic si-au luat pasuire, intarzieri, amanari, deturnari de salarii fara acordul nostru scris incalcand legea..., etc... Altii creanga *asta asa sa nu detaliem...* pe la Cilea, Nadolu, Cornoiu, Persu, conducere Oltchim, guvern, ..... SINDICATELE, MUCLES, NE-AU DAT CEA MAI USTURATOARE, TEAPA!!!!!! DIALOG-SOCIAL CICA ASA SE ZICE???? MUCLES SINDICATELOR ..... Zi, ce pot eu sa iti comunic???

Legea 85/2006 privind procedura insolventei, consolidata 2010 ABROGATA

 Art. 3.10. creantele salariale sunt creantele ce izvorasc din raporturi de munca între debitor si angajatii acestuia. Aceste creante sunt înregistrate din oficiu în tabelul de creante de catre administratorul judiciar/lichidator;

Art. 102 (4) Remuneratiile persoanelor angajate în temeiul art. 10, art. 19 alin. (2), art. 23, 24 si al art. 98 alin. (3) si alte cheltuieli administrative vor fi achitate la momentul prevazut, dupa caz, de lege, cu exceptia cazurilor în care partile interesate ar accepta, în scris, alte termene de plata. Planul trebuie sa precizeze în programul de plati cum va fi asigurata aceasta plata.

 

 

Ramane cum am stabilit ... nimic nu s-a modificat: culmea tupeului şi nesimţirii la Oltchim

 

 SARLATAN GHEORGHE PIPEREA CU ASOCIATII & CO.:  www.oltchim.ro

 

SARLATANIE PRIN SPOLIERE SI NEMERNICIE MARCA PIPEREA LA OLTCHIM.

 

SPOLIÉRE s.f. Acțiunea de a spolia și rezultatul ei; jefuire, prădare; înșelare; spoliație. [Pron. -li-e-. / < spolia].
Sursa: DN (1986) | Adăugată de LauraGellner | Semnalează o greșeală | Permalink

MARIUS PIRVU, cum ramane maaaa..., ai ramas pe video inregistrat cum urlai tu de masa credala salarii compensatorii, un FALS GROSONAL prin oprirea platilor acestora pe perioada insolventei fara acordul scris dat de disponibilizati....??? Aceste sume salarii  pe Legea 85/2996 nu au voie sa intre in blocaj de la achitari fiind considerate deturnare, iar tu si altii ca tine trambitand peste tot   bla,bla, bla si cra,cra,cra  MARIUS PIRVU... Nu va este rusine maaa...,mai suflati voi multe pe langa LEGE ca va mananca LEGEA PE TOTI.

 https://www.youtube.com/watch?v=L-avFshzBOI min.5,53

APARE SI MINCIUNA SPUSA DE PARVU, AUZITA DE TOTI SI TOTI AU TACUT INCLUSIV SLO ( OARE CINE DEZINFORMA IN HALUL ASTA????), CU SALARIILE PLATILOR COMPENSATORII CARE NU SUNT LA MASA CREDALA DIN SIMPLUL MOTIV PENTRU CA DISPONIBILIZARILE S-AU INTAMPLAT LA 5 LUNI DE LA INTRAREA IN INSOLVENTA IANUARIE 2013 (LEGEA SPUNE FOARTE CLAR LA MASA CREDALA INTRA TOT CEEA CE A FOST INAINTE, NU SI DUPA DECLANSAREA INSOLVENTEI ) FIIND SUPUSE LEGII SI CARE SPUNE AGHITA CREANTELE, MASA CREDALA CUPRINZAND NUMAI CEEA CE ERA INAINTE DE INTRAREA IN INSOLVENTA ANUL PANA-N DECEMBRIE 2012 NU DIN IANUARIE  2013 ANUL DISPONIBILIZARILOR SI DECLANSARII INSOLVENTEI. ASTA DOVEDESTE MULTA DEZINFORMARE SI ILEGALITATE IN CEEA CE AU COMIS TOTI PRIN NEPLATA DREPTURILOR SALARIALE NICI PANA AZI SFARSITUL ANULUI 2014. LEGEA 85/2006 SPUNE ACHITA...!!!!!!!!!

 

N-A PRIMIT NICIUN DISPONIBILIZAT O HARTIE SAU ACT IN CARE SA SE JUSTIFICE INTELEGEREA STATULUI ROMAN CU SINDICATELE SA NI SE CEARA ACORDUL SCRIS SI MASA CREDALA, CEEA CE ESTE PENAL, UNDE SUNT BANII DISPONIBILIZATILOR?????

 

https://www.youtube.com/watch?v=wtng11JJaac La Piovra SC. OLTCHIM SA.

A FOST O COMPLICITATE SINDICATE #30008 (TOATE, INCLUS SI VINCEA  CARTEL ALFA) SI STATUL ROMAN#30014 SUNT IN CULPA.