VREM PARTENERIAT CIVIL IN ROMANIA

Quoted post

Anton Constantinescu
Musafir

#311

2015-02-11 15:33

Romania a ramas in urma multor tari civilizate in multe privinte, dar sper sa recuperam cumva decalajul, atat cel economic cat si cel referitor la respectarea drepturilor omului.
Deocamdata nu suntem departe de mentalitatea din Rusia lui Putin si de fanaticii musulmani.
Sustin din toata inima aceasta propunere, intrucat si eu am avut enorm de suferit pe cand traiam in Romania din cauza orientarii mele sexuale. Dupa ce am fost umilit timp de multi ani in tara, am ajuns totusi sef de laborator de cercetari in SUA, unde sunt respectat si ca homosexual.

Raspunsuri


Musafir

#312 Re:

2015-02-15 22:00:25

#311: Anton Constantinescu -  

 Rămâi acolo. Am cunoştiinţe - nu prieteni!- care aparţin acestei categorii. Ca oameni, este ALEGEREA LOR. Dar au ales să fie discreţi. Ne-am învăţat să ne legitimăm lucrurile pe care le facem, deşi ele nu sunt fireşti şi morale. Pentru unii firesc şi moral este să consume alcool sau droguri. Pentru alţii firesc şi moral este să aibă relaţii incestuoase sau pedofile. Unii s-au „căsătorit” cu animalele... Mâine se vor cere drepturi şi pentru aceste lucruri „fireşti şi morale”. 

De unde ştim ce este moral? Că scuze şi justificări au şi cei care ucid, şi cei care violează, şi cei care tâlhăresc...