INGRIJITOARELE DE BATRANI DIN AUSTRIA SCLAVE SI TEPUITE

Quoted post

Ralia

#17 Re: Ingrijtoare batrani la domiciliu in Austria

2015-02-02 19:17

#11: Orientare inspre succes si armonie! - Ingrijtoare batrani la domiciliu in Austria 

 Total de acord!.....Nu stiu daca se ajunge la 2500....eu insa am inceput cu 800 de eur....castig acum 1200 plus cheltuieli si asigurari de sanatate pe Germania....salariul  variaza ....iar faptul ca nu creste mai mult este si datorita faptului ca firmele stiu ca romancele pleaca pe putin .De fapt nu este o concurenta intre noi si celelalte nationalitati .

Raspunsuri

Dya

#74 Re: Re: Ingrijtoare batrani la domiciliu in Austria

2015-08-22 12:17:53

Se ajunge si la 2500..dar intradevar conteaza cui cine pleci si cum o faci. Ai studii, stii limba, esti respectat. Daca stii sa iti faci meseria, daca nu stai si plangi pe la colturi!#17: Ralia - Re: Ingrijtoare batrani la domiciliu in Austria 

 


Musafir

#99 Re: Re: Ingrijtoare batrani la domiciliu in Austria

2015-08-23 09:39:24

#17: Ralia - Re: Ingrijtoare batrani la domiciliu in Austria 

 Felicitari pentru  atitudine, verticalitate  si  exemplu  bun de urmat  al doamnelor  initiatoare a acestui proiect.Nu fac parte  inca, sau,( nu ma pot numi  ingrijitoare,  inca... )  si asta  datorita   a doua  doamne   si la care  nu le  dau numele pentru a nu  se intelege ca sunt partinitoare.Datorita lor nu am  cazut in plasa multor asa zisi   intermediari...Si nu am discutat numai  cu  unul , ci cu foarte multi...Cu  4  sau  5  am   mers  pana au trimis contracte sa semnez,  sa  batem  palma , dar,  ce era cel mai  tragic..  nici nu  ii mai interesa  pe ei daca stiu limba germana... aveau nevoie doar de   fraieri ...Multe  din ele  la vad ca posteaza  cu tupeu ca  au locuri de munca insa nu spun adevarul...Am studiat  legea  si orice informatie venita  gratis pe acest  site,, Feriti-va de intermediari,, si cand  voi fi  pregatita o  voi face.Pana atunci   ,  ma informez...