Galațiul, oraș fără câini maidanezi

Quoted post

Geo

#28 Re: treaba grea

2014-12-10 20:32

#8: andrei - treaba grea 

 Serios? Cainele ala a fost de atat de mult timp pe strada incat si-a pierdut instinctul de animal perfect de companie. Si eu nu vreau sa dau bani pentru caini!!!! Oameni mor pe strada de frig, copii sunt abandonati. Si voi preferati sa dati salam la caini care nu aduc nici un beneficiu comunitatii, doar poluare. Ti se pare normal in sec 21 intr-o tara europeana sa iau sprayuri cu piper dupa mine doar sa nu ma atace cainii? Sa ocolesc pe strazi mari doar ca sa nu o iau printre blocuri si sa ma alerge cainii? Da, iubesc cainii, dar nu maidanezi. Iubesc un caine cand il vad plimbat in lesa cu botnita (asa cum si trebuie), nu cand ma alearga printre blocuri. Pentru cainii aia zic sincer ca nu am decat ura. Si vii si imi vorbesti despre ce transmitem copiilor nostri? Tu de ce crezi ca urasc cainii maidanezi atat de mult? Pentru ca asociatii ca "Pupati-l in fund pe Labus" mi-au terorizat copilaria, imi era practic frica sa ies si pana la magazin fara parinti! Si decat sa ajunga si copiii mei asa, cu teama asta de caini care te alearga pe strazi de cand esti de o schioapa, as prefera (fara sa glumesc) sa ii impusc personal. Abia mai faacem si noi ceva industrie de manusi. 

In incheiere un mesaj pentru iubitorii de patrupede: VEDEA-TE-AS MANUSI, BUBICO!

Raspunsuri

natura

#31 Re: Re: treaba grea

2014-12-10 23:48:24

#28: Geo - Re: treaba grea 

 HATERULE !! Indolentule si ignorantule, ai sa mori de oftica si sarac si prost !!!

labus

#32 Re: Re: treaba grea

2014-12-10 23:52:32

#28: Geo - Re: treaba grea 

 Tu te iubesti numai pe tine, foarte des ! Si mai bine il pup in fund pe Labus decat sa am de a face cu frustrati ca tine !!

dreptatea

#33 Re: Re: treaba grea

2014-12-11 00:00:37

#28: Geo - Re: treaba grea 

Saracul de tine, te au alergat cainii, off ce greu ti a fost !! Sa inteleg ca tu ajuti batranii si copii abandonati , donezi in fiecare luna bani pentru ei ?? eu nu te cred . Eu zic ca mai bine ti ar fi frica de oameni nu de catei, mai ales acum cand ai spus deschis ca i ai impusca. Probabil erai un copil gras si urat si de fapt povestea cu cateii care te alergau ai inventat o. Cred ca minunatii tai colegi te fugareau si te batojocoreau, spunandu ti ; Uite l si pe grasul ala, hai sa l terorizam !! Foarte bine iti faceau !! Esti mort pe dinauntru , o eroare genetica , GRASULE !!!

crystal

#35 Re: Re: treaba grea

2014-12-11 02:03:24

#28: Geo - Re: treaba grea 

 GEO are dreptate , iar ceilalti mistocari care au raspuns lui in raspar, niste carnati cu ochi fara educatie sau cultura nu au decat sa se duca sa se linga sub coada in baie pana se descarca.

Admir curajul tau GEO si sunt de acord cu tine. Ai suportul meu.