Galațiul, oraș fără câini maidanezi

Geo

/ #28 Re: treaba grea

2014-12-10 20:32

#8: andrei - treaba grea 

 Serios? Cainele ala a fost de atat de mult timp pe strada incat si-a pierdut instinctul de animal perfect de companie. Si eu nu vreau sa dau bani pentru caini!!!! Oameni mor pe strada de frig, copii sunt abandonati. Si voi preferati sa dati salam la caini care nu aduc nici un beneficiu comunitatii, doar poluare. Ti se pare normal in sec 21 intr-o tara europeana sa iau sprayuri cu piper dupa mine doar sa nu ma atace cainii? Sa ocolesc pe strazi mari doar ca sa nu o iau printre blocuri si sa ma alerge cainii? Da, iubesc cainii, dar nu maidanezi. Iubesc un caine cand il vad plimbat in lesa cu botnita (asa cum si trebuie), nu cand ma alearga printre blocuri. Pentru cainii aia zic sincer ca nu am decat ura. Si vii si imi vorbesti despre ce transmitem copiilor nostri? Tu de ce crezi ca urasc cainii maidanezi atat de mult? Pentru ca asociatii ca "Pupati-l in fund pe Labus" mi-au terorizat copilaria, imi era practic frica sa ies si pana la magazin fara parinti! Si decat sa ajunga si copiii mei asa, cu teama asta de caini care te alearga pe strazi de cand esti de o schioapa, as prefera (fara sa glumesc) sa ii impusc personal. Abia mai faacem si noi ceva industrie de manusi. 

In incheiere un mesaj pentru iubitorii de patrupede: VEDEA-TE-AS MANUSI, BUBICO!