Votati pentru mentinerea religiei in scoli

Quoted post


Musafir

#2025 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-12-06 21:20

#1993: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Problema e in insusi Constitutia. Si asta incearca sa se schimbe. Romania incearca sa mearga mai departe in sfarsit, dar o tin in spate oamenii ca dvs.

Raspunsuri


Musafir

#2028 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-12-07 02:15:27

#2025: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Curat toleranţă a cetăţenilor României! Suprimăm un drept al majorităţii plătit şi cu ani grei de temniţă de o mulţime de creştini, pentru că o minoritate vrea aşa.

În toate ţările UE, excepţie Franţa se face „religie” într-o formă sau alta.

PÂNĂ ACUM NU AM AUZIT DE INTERZICEREA DREPTULUI LA RELIGIE ÎN ŢĂRILE CIVILIZATE.

Ceea ce spuneţi cu interzicerea unor drepturi, indiferent care sunt ele, sună înfricoşător. Până la dictatură, pentru un grup care gândeşte aşa ar putea ajunge la putere, nu este decât un pas.

Iar un grup minoritar, văd că, în virtutea aşa-zisei democraţii, discriminează. 

Fără o cultură integratoare, alegând numai ce vrei din istorie şi cultură, ajungi la teorii „elitiste” care au dus la multe războaie. Aşa putem înţelege mentalitatea jihadistă. Căci dacă schimbăm doar religia lor cu ateismul sau gândirea liber cugetătorilor, pericolul este acelaşi.

Să ne lumineze Dumnezeu.....


Musafir

#2029 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-12-07 02:26:23

#2025: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 O Constituţie, două Constituţii: însăşi Constituţia. Şi încearcă să scrii cu diacritice.

Din respect pentru Doamna Limba Română!

Vrei s-o interzici şi pe ea?

Mâine, nişte chinezi veniţi la noi în ţară, o minoritate, cu putere să zicem şi cu mulţi bani, ar ajunge la putere, şi din această poziţie ar putea exila de pildă şi limba română. Nu-i aşa, să nu discriminăm drepturile minorităţilor.

DOAR PE CELE ALE MAJORITĂŢII.

Chiar aşa: cred că ar trebui să-mi fie ruşine că sunt majoritar! Şi-ar trebui să fiu şi eu exilat pentru sunt înapoiat: Cred în Dumnezeu!