Votati pentru mentinerea religiei in scoli

Quoted post


Musafir

#512 Re: Re: Re: Re:

2014-11-16 13:47

#510: - Re: Re: Re:  

 hmmm ai citit si tu God Delusion scrisa de un ateu care militeaza pentru uciderea nou nascutilor bolnavi de Down sau ca violul este arbitrar moral. Esti un spalat pe creier, asa cum spunea cineva mai sus un analfabet al ratiunii din moment ce intr-o tara ortodoxa interpretezi totul prin filtrul gandirii occidentale.

Voi ateii sunteti niste oameni rai in esenta. Sarpele vorbitor....daca ai sti un pic de stiinta si teologie ai fi inteles un pic cand s-a scris Geneza si de catre cine. In locul tau m-as duce la Schitul Huta unde a plans icoana Maicii Domnului cu lacrimi de mir in fata noastra, fiind si eu de fata daca vrei sa vezi ce face credinta.

Nu prostii scrise de stricati occidentali.

Raspunsuri


Musafir

#518 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-11-16 14:06:57

#512: - Re: Re: Re: Re:  

 Nu nu am citit God Delusion.. de regula ma feresc de cei mare incerca sa ma manipuleze catre ideile lor extremiste si nu nu sunt de acord cu uciderea nou nascutilor bolnavi de Down, la fel ma opun (evident) violului si agresiunii, iar daca ne-am intalni pe strada si imi vei cere ajutorul, te-as ajuta fara nici o ezitare, desi nu te cunosc... Imi traiesc viata frumos, respectos, civilizat si legal si mai presus de toate sunt fericit... si toate astea fara a crede intr-un zeu atotputernic.. si ca mine sunt multi, crede-ma. Vezi ti-am demontat toate parerile despre "oamenii rai in estenta"... de aceea mi-as dori o societate care isi educa copii intr-un stil etic si moral, fara a-i speria cu focurile iadului.. se poate. Crede-ma