Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#29146

2014-11-15 14:56

Autorule, care esti, trebuie sa intelegi un lucru: sindicatele sunt formate din oameni. Deci vrei sa spui OAMENII sunt in culpa. Nemuritorul diculoiu este sustinut de niste oameni, 1000 cotizanti !!!!!!! si o mana de indivizi care se vand pe o friptura la Supca (de obicei), adica liderii de nuclee - singurii cu drept de veto, care, atentie su fost si sunt platiti din banii societatii!!!!! deci, responsabilitatea o poarta mai ales acei oameni.

Ce ar fi bine sa constientizezi tu este ca in general pe oamenii din Oltchim si in particular pe cei enumerati mai sus ii cam doare fix in C..R de noi. Iar pe diculoiu pe care voi l-ati aparat, protejat, pupat in fund, lingusit s.a. ani de-a randul,  nu l-a interesat vreodata de soarta angajatilor de cand a fost el numit lider de sindicat de catre exmanager.

Carevasazica, diculoiu este responsabil de muuult mai multe decat enumerezi tu aici si ca sa fiu sincer cred ca oameni care au fost si inca sunt in Oltchim nici nu merita alti lideri.

 

Adica merita: PE VINCEA !!!!!

 

Raspunsuri


Musafir

#29147 Re:

2014-11-15 15:04:00

#29146: -  

 Cei 1000 de cotizanti, nu l-au pus sa participe la comiterea ilegalitatilor si sa loveasca in disponibilizati prin sictir si fuga sau imbarligatura, sa nu uitam ca a mai avut conflicte directe cu oamenii in combinat pentru faptele lui nemernice cu care s-a ocupat, l-a salvat directorul general si i-a atras atentia de nenumarate ori  sa nu mai minta, asta cu pusul nu te cred pentru ca a fost ales in functie, ceea ce Vincea nu a fost ales ci impus.

Daca citesti am scris ca sunt muuuulteee.... si am lasat liber sa fie completate, ok. Vincea a fost trena si libidineala cu Diculoiu, Cernev, Dumitru...etc si STATUL ROMAN.