Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#23770 sindicat arma politica

2014-07-14 10:42

23676- baiatul colorat cu mustata nu este omul lui Diculoiu care la inscris in PDL-astfel de oameni au tradat de mult interesele membrilor de sindicat trebuie sa te hotarasti ori politica ori sindicat,,cele doua nu se pupa''



Raspunsuri


Musafir

#23771 Re: sindicat arma politica

2014-07-14 10:52:49

#23770: - sindicat arma politica

Mai este unu tanar si o femeie, aia au fugit de  au rupt pamantul, cel cu mustata sigur ii stie cine sunt, au  aparut la valcea 1 in sala (" poza pentru presa")....

CE SCOP AU ACESTE INTRUNIRI? SA REPETAM INTALNIRI DIN 2013 SI SA INCEAPA VANCEA SA CASTE DE PLICTISEALA?

VREM NUME SI PRENUME CINE REPREZINTA SALARIATII SI SALARIATII DISPONIBILIZATI LA MASA CREDALA  SI TOATE INTALNIRILE PE TEME SALARIALE..

NU AU VOIE SA INCURCE SCOPUL INTERESELOR OLTCHIM CU SCOPUL PRIORITATII ACHITARII BANILOR, ACESTIA DIN URMA FIIND DE DECIZIE PRIN LEGE A ACHITA.

Stie el/ea de legile astea? A adus la cunostinta salariatilor si salariatilor disponibilizati, tuturor celor ~3300, un comunicat legal catre noi????

Ce reprezentare este asta?

Cine i-a numit?

Ce au inteles ei sa sustina acolo?

Sunt multe intrebari..., fraierii de noi am stat in curte disponibilizatii (nu ne-au lasat in sala) si n-am primit decat vorbe si bla bla bla...o lasam pe alta data, uite asa oamenii isi fac concediile..., cu repetitie ca si in iarna trecuta identic cu intalniri si bla bla bla... cu toti la mese lungi si palavrageala multa...., trece vara si in toamna, toti constata ca CCM are timpul limitat si au crescut datoriile si restantele catre TOTI SALARIATII, VIN PROBLEMELE SI INCURCATURILE RAU DE TOT PESTE NOI... ATENTIE LA CET CA AU PRIMIT INTELEGERE DE CARBUNE DOAR PANA LA SFARSITUL ANULUI SA MAI TRAGA DE TIMP..., TOTI VALCENII AU DE SUFERIT.

p.s. Daca dati in urma pe petitie, vedeti cum se repeta intalniri, BANII NU I-AM LUAT TOTI  SALARIATII SI SALARIATII DISPONIBILIZATI, NICI PANA AZI 14.07.2014