Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#16729 Re: pentru Alain Eugen 4

2014-02-05 15:33

#16727: Am si eu o parere - pentru Alain Eugen 4

Nu are ce sa spuna dar pot sa spun eu: nimic.
Ca sef de sectie nu avea curajul sa spuna ca cele doua electrolize au problemele pe care le-a gasit acum, ca fost sef de sectie. In schimbul I toate mergeau ca "unse": instalatiile nu aveau probleme, consumurile erau in parametrii, lesia erea de calitate, mercurul era la locul lui dar cum venea schimbul II si III totul se intorcea la 180 de grade: compresoarele de clor cadeau, consumurile sareau de parca ar fi fost inscrise la saritura cu prajina, lesia isi pierdea concentratia si continea "coji", "bobitele" de mercur alergau pe "podele". De ce oare?

Eu am gasit raspunsul cam prin anul 2009 cand am analizat, din intamplare, orele suplimentare din combinat. Si ce-am vazut acolo: Cernev semna intr-o veselie tot felul de "interventii" facute de Mentchim, Protetchim, Design.ro in cele doua instalatii, la schimburile II si III. Facand atunci un calcul reiesea faptul ca timpul de lucru suplimentar (platit de combinat) depasea cu aproape 100% timpul de lucru normal (acest lucru se poate vedea foarte clar analizand situatiile cu orele suplimentare platite de combinat - situatii care se afla la "resurse umane" si facturile emise de catre prestatori aflate la serv. MEA sau Tehnic).

Raspunsuri


Musafir

#16730 Re: Re: pentru Alain Eugen 4

2014-02-05 15:45:55

#16729: - Re: pentru Alain Eugen 4

BA STIU SI EU CA MAI VENEA DE ACASA LIBIDINOSUL SI URMAREA LABORANTELE CU CINE SE FREACA NOAPTEA LA SCH 3,VA SPUN TOT EU PICASSO DE LA FEMEI,VEZI CA NU STI TOTUL


Musafir

#16732 Re: Re: pentru Alain Eugen 4

2014-02-05 16:17:05

#16729: - Re: pentru Alain Eugen 4

SA INTELEGEM CA [CERNEV] O FRECA CU POPESCU VALENTIN,PAI ASTA E PREA GROASA CERNEVICA SI POPESCULEE,,,,,,,,LA PENSIE CU VOI CA PREA MULT FURARATI,,,,AFARAAAAAAAA,MAI PLOUAA