Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post

Unu care stie

#11668 Pirvu

2013-11-14 19:38

Pirvu e un om care a muncit toata viata, iar pentru asta si-a atras ura prostilor! Fără comentarii...

Raspunsuri

GOGU OLOGU

#11681 Re: Pirvu

2013-11-15 08:15:22

#11668: Unu care stie - Pirvu

Numai el a muncit,restul angajatilor nu...sa fim seriosi.Poti spune ca a avut loc de munca.Erau oameni mult mai potriviti in functia lui actuala,probabil de la Valcea.Nu isi avea rostul Parvu de la DPB ca director general.Respect pentru oamenii de la DPB(ca doar am lucrat acolo),dar sa salti un om in functie pentru ca nu a facut nimic,doar a stat privind la o agonie a unei institutii visand cai verzi pe pereti,pare dubios.Nu ca nu ar fi,doar e pus politic de Gerea.Insa eu cred ca e pus de paravan sau om de legatura la marsavii cu fier vechi.Oricum la un esec foarte probabil al viitoarei basacali de privatizare e vor cadea in picioare cel putin in ochii argesenilor pozand in salvatori ai petrochimiei care nu au avut sustinere din partea lui Dumnezeu,doar daia umbla cu "salvarea Oltchim numai si numai cu Arpechimul".E batator la ochi domnilor.De cate ori sa va repet(rasfoiti petitia de la inceputuri) ca Oltchimul e in groapa,poi de bocitori avem noi nevoie ca sa invie.Poate de vreun vraci,profet,vindecator...nu de un spritzar pus general,ca de spritzuri la bodegile de la poarta Oltchimului suntem satui,nu e musai paranghelie cu tarie si in salile de sedinte.

#11680: - GICA CU BOCANCII ZDRENTE

Trist dar adevarat.