Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

TESA

#11676

2013-11-15 05:42

DOMNILOR COLEGI DIN OLTCHIM SI CEI CARE POSTATI SI CITITI PE AICI.....ACEST FOTA ESTE UN IRECUPERABIL UN RETARDAT CARE NU MAI ARE CE CAUTA IN INT OLTCHIM.
DIN MOMENTUL IN CARE A AMENINTAT PE TALPASANU CA LA SCHIMBUL 3 EL V-A OPRI COMPRESORUL AER CU INTENTIE DE A ARUNCA PROPENUL IN AER IMAGINATIVA CE DEZASTRU PUTEA FI.
TALPASANU DE MILA CA ARE NEMERNICU 3 FETE NU L-A DAT AFARA IAR ACUM ISI BAGA SI INJURA TOT CE AI STA IN CALE
LOCUL ACESTUI GUNOI E LA DRAGOIESTI

Musafir

#11677 Pentru11668

2013-11-15 06:23

Si sa furi este o munca .E greu mai ales cand esti manga . Ce a muncit Parvu ? Cum sa scoata din fabrica pompe si alte utilaje ? cum sa se certe si sa ameninte cand era baut ? cum sa umble pe la sefi pt.un post mai bun? Cand Oltchimul a luat Petrochimia il ridica in slavi pe Roibu iar cei de la Petrom nu mai erau buni .Daca Roibu nu i-a dat post de Director nu a mai fost bun .Acum e bun Piperea ? La Arpechim se stia inca de la nominalizarea lui Gerea ca Parvu va fi ori consilier la min.ec.ori dir.gen.la Oltchim .

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2013-11-15 07:27


Unul care stie

#11679 Unul care stie

2013-11-15 07:29

Daca va treziti la 7 dimineata sa scrieti ineptii este clar cat de disperati sunteti !
Din pacate consolati-va cu ideea ca vremurile voastre au trecut.........
Nu stiu daca va pare rau de fosta conducere, dar stiu ca va pare rau ca nu mai sunteti in scaune caldute, cu salarii mari, tampiti si prosti, fara sa faceti nimic..........
Cand scrieti beti-va macar cafeaua sa va treziti, sau beti zeama de varza...
Lucrez in DPB si in 20 de ani nu l-am vazut pe Pirvu beat niciodata...
Ati trecut de la Talpasanu (pe care il faceati betiv) la Pirvu.........
Ati trecut de la Vosganian la Gerea.......
Ati trecut de la Stanescu la Piperea....
Va sta in gat Mardare.........
Voi in perfectiunea voastra ati reusit o paguba la statul roman de 800 milioane euro.........
Cat mai vroiati sa pagubiti statul roman cu prostia voastra........
De ce nu va calmati si nu intelegeti.........
Voi aveti impresia ca un Director General se pune asa .......hai pe asta ca mi-e prieten....
Un director General la o Societate de stat se verifica de mai multe organe ale statului, trebuie sa prezinte incredere, ca il reprezinta pe cel care l-a numit........
Un ministru idem.........Dar sunteti prea prosti sau va prefaceti (nu-mi vine sa cred ca sunteti atat de prosti)................Poate din prostia asat colectiva sa fie paguba Oltchimului....
Clar o vina are cine v-a uns in functii.........Sau a crezut ca prostia se plateste si nu a stiut cum s-o factureze.........S-o fi incurcat la cursul de schimb valutar.........
Sper ca nu ati exportat prostia si in alte state sa ne trezim cu un proces international.....
Voi credeti in fata Morgana, mai credeti in basme si legende..........De ce nu v-ati angajat la Teatrul de Papusi? Ce cautati intr-o fabrica in care nici voi nu stiti ce faceti.....Aruncati cu mizerie in oameni pentru ca sunteti frustati de cat jalnice nulitati sunteti.....Voi ati facut destul rau si paguba acestei tari.......Aveti posibilitatea sa va mutati in alta tara....Drum bun!

Musafir

#11680 GICA CU BOCANCII ZDRENTE

2013-11-15 07:41

MA UIT LA LUNA LUNA-I SUS MA UIT IN CURTE BOI NUS...MA UIT IN PUNGA PUNGA-I GOALA PULA NU MI SE MAI SCOALA FALIMENTUL NE OMOARA
GOGU OLOGU

#11681 Re: Pirvu

2013-11-15 08:15

#11668: Unu care stie - Pirvu

Numai el a muncit,restul angajatilor nu...sa fim seriosi.Poti spune ca a avut loc de munca.Erau oameni mult mai potriviti in functia lui actuala,probabil de la Valcea.Nu isi avea rostul Parvu de la DPB ca director general.Respect pentru oamenii de la DPB(ca doar am lucrat acolo),dar sa salti un om in functie pentru ca nu a facut nimic,doar a stat privind la o agonie a unei institutii visand cai verzi pe pereti,pare dubios.Nu ca nu ar fi,doar e pus politic de Gerea.Insa eu cred ca e pus de paravan sau om de legatura la marsavii cu fier vechi.Oricum la un esec foarte probabil al viitoarei basacali de privatizare e vor cadea in picioare cel putin in ochii argesenilor pozand in salvatori ai petrochimiei care nu au avut sustinere din partea lui Dumnezeu,doar daia umbla cu "salvarea Oltchim numai si numai cu Arpechimul".E batator la ochi domnilor.De cate ori sa va repet(rasfoiti petitia de la inceputuri) ca Oltchimul e in groapa,poi de bocitori avem noi nevoie ca sa invie.Poate de vreun vraci,profet,vindecator...nu de un spritzar pus general,ca de spritzuri la bodegile de la poarta Oltchimului suntem satui,nu e musai paranghelie cu tarie si in salile de sedinte.

#11680: - GICA CU BOCANCII ZDRENTE

Trist dar adevarat.


Musafir

#11682 Cîlea nu este convins că Oltchim 2 va fi firmă serioasă!

2013-11-15 09:43

http://arenavalceana.ro/2013/11/15/cilea-nu-este-convins-ca-oltchim-2-va-fi-firma-serioasa/

Preşedintele Ion Cîlea a confirmat săptămâna aceasta că CJV, managerul general Mihai Bălan, directorul economic Constantin Lăpădat şi alţi câţiva specialişti analizează posibilitatea ca CET Govora să devină acţionar la Oltchim 2 cu valoarea aferentă aburului livrat combinatului chimic.

“În această perioadă, analizăm varianta ca CJV să preia exploatările miniere din zona Berbeşti şi să le dea în administrare CET-ului. Dacă vom lua această decizie, datoria de 120 milioane lei noi pe care CET Govora o are în prezent la Complexul Energetic Oltenia se va stinge”, a confirmat Ion Cîlea. Preşedintele CJV a admis ca ipoteză de lucru şi posibila intrare a judeţului în acţionariatul Oltchim 2, compania “coafată” pe care Guvernul vrea să o desprindă din combinat pentru a o privatiza. “Este o posibilă soluţie, dar să vedem cum va fi societatea care se va face şi ce garanţii vom avea că aceasta va funcţiona corespunzător. E posibil ca nu doar aburul, ci chiar toată datoria, de 170 milioane lei noi, să se transforme în acţiuni, dar deocamdată nu s-a luat nicio decizie”, a declarat şeful Consiliului Judeţean Vâlcea, lăsând să se înţeleagă că aşteaptă să vadă dacă Oltchim 2 va fi o firmă serioasă.

bebe draghici

#11683 Re: bai tarane

2013-11-15 09:53

#11678: - bai tarane

ma uit din cand in cand pe aceasta petitie. Nu am injurat in viata mea pe nimeni , nu am jignit in viata mea pe nimeni de aceea nu o sa o fac nici cu tine de aceasta data. M-au anuntat colegii ca ai mai scris odata aceasta ineptie cu rulmentii. Nici nu stiu daca in scurta perioada cat m-am ocupat de piesele auto am adus rulmenti. Referitor la Soava nici macar nu stiu cum arata. Daca faci referire la vreo postare in care in care cineva se vaieta ca are 52 ani si nu poate sa se angajeze sa stii ca nu sunt eu acela. In ceea ce ma priveste , sa stii ca eu unul mi-am gasit de lucru si dupa 1 Ianuarie 2014 , voi renunta la ordonanta 36. Daca vrei sa avem un dialog concret si daca esti barbat , dati numele. Daca esti cel la care ma gandesc acum poti sa ma suni sa stam de vorba omeneste. Stii si tu , de altfel ca si mine ca la un  moment  dat (nu am spus si nu voi spune niciodata) s-au incercat niste jocuri cu care eu nu am fost de acord pt. ca v-am explicat de atunci cand tot incercati sa ma convingeti " ca eu nu pot sa fac asta pt. ca ma gandesc la cei peste 2000 de angajati si la copii lor".

Te rog frumos nu sa=ti ceri scuze, te rog sa ma suni. Nu am resentimente , pana la urma toti putem gresii.


Musafir

#11684 Re: Re: bai tarane

2013-11-15 09:54

#11683: bebe draghici - Re: bai tarane

apropoo, uitasem. Nu am adus niciodata marfa de la soava , nici macar nu stiu cum ii zice la firma.


Musafir

#11685

2013-11-15 10:01

NU BA ,NU AI LUAT DE LA SOAVA SOAVA ARE NEVOIE DE UN MERCIOLOG,IAR RURMENTI STI TU CU CHIORU DE SIMA DE UNDE I-ATI PAPUSIT


Musafir

#11686 Cîlea nu este convins că Oltchim 2 va fi firmă serioasă

2013-11-15 11:21

http://arenavalceana.ro/2013/11/15/cilea-nu-este-convins-ca-oltchim-2-va-fi-firma-serioasa/

http://arenavalceana.ro/wp-content/uploads/cilea-sep-2-2010-11.JPG...


Preşedintele Ion Cîlea a confirmat săptămâna aceasta că CJV, managerul general Mihai Bălan, directorul economic Constantin Lăpădat şi alţi câţiva specialişti analizează posibilitatea ca CET Govora să devină acţionar la Oltchim 2 cu valoarea aferentă aburului livrat combinatului chimic.

“În această perioadă, analizăm varianta ca CJV să preia exploatările miniere din zona Berbeşti şi să le dea în administrare CET-ului. Dacă vom lua această decizie, datoria de 120 milioane lei noi pe care CET Govora o are în prezent la Complexul Energetic Oltenia se va stinge”, a confirmat Ion Cîlea. Preşedintele CJV a admis ca ipoteză de lucru şi posibila intrare a judeţului în acţionariatul Oltchim 2, compania “coafată” pe care Guvernul vrea să o desprindă din combinat pentru a o privatiza. “Este o posibilă soluţie, dar să vedem cum va fi societatea care se va face şi ce garanţii vom avea că aceasta va funcţiona corespunzător. E posibil ca nu doar aburul, ci chiar toată datoria, de 170 milioane lei noi, să se transforme în acţiuni, dar deocamdată nu s-a luat nicio decizie”, a declarat şeful Consiliului Judeţean Vâlcea, lăsând să se înţeleagă că aşteaptă să vadă dacă Oltchim 2 va fi o firmă serioasă.

prea curviosul

#11687 Re: Re: Pirvu

2013-11-15 11:23

#11681: GOGU OLOGU - Re: Pirvu

Gogule Ologule. cum cauti tu pricina Nicoletei. habar n-ai cu cin-te pui.

GOGU OLOGU

#11688 Re: Re: Re: Pirvu

2013-11-15 11:43

#11687: prea curviosul - Re: Re: Pirvu

Uimeste-ma!     gogu0logu@yahoo.com

Va astept la discutii private pe toti care ma contrazic.


Musafir

#11689 Salarii

2013-11-15 12:01

Astazi s-a auzit ca in luna decembrie s-ar da doar un avans. Stie cineva, ceva despre asta ? Daca e asa e groasa treaba !
prea curviosul.....

#11690 Re: Re: Re: Re: Pirvu

2013-11-15 12:10

#11688: GOGU OLOGU - Re: Re: Re: Pirvu

Eu nu te contrazic gogule. iti spun doar sa ai grija. altfel ai sa ramai fara cai la bicicleta,

GOGU OLOGU

#11691

2013-11-15 12:11

#11689: - Salarii

O sa luati avans(u),desigur :)...e o vorba.Da de muncit muncim si noi ceva?S-au stam gura casca sa ne vina banii si noi ne facem ca avem serviciu?La munca fratilor...nu la cersit.

#11690: prea curviosul..... - Re: Re: Re: Re: Pirvu

...de asta chiar ma tem ,chestiunea este ca stiu foarte bine cu cine ma pun,nu ca i-ar deranja.

-gogu0logu@yahoo.com-


Musafir

#11692

2013-11-15 12:11

SI DACA SAR DA DOAR UN AVANS CE?O SA VA SUPARATI?
GOGU OLOGU

#11693 Re:

2013-11-15 12:17

Poate se isca vreo greva...subita.Neaaaa,cred ca vorba aia "taci si inghite"ramane valabila si acum.

 

-gogu0logu@yahoo.com-


Musafir

#11694

2013-11-15 12:29

NU ARE CINE SAIASA MUNCITORI DAU VINA PE LIDERI LIDERIDAU VINA PE MUNCITORI.MAI BINE ACASA LINISTITI POATE REZOLVA ALTI
SINDICATU VICTORIA OLTCHIM

#11695

2013-11-15 12:29

DOAMNA NICOLETA BUDUNA CONDUCEREA SVO DIN OLTCHIM VA DORESTE UN SFIRSIT DE SAPTAMINA PLACUT

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2013-11-15 12:31


Musafir

#11697 doamna de fier

2013-11-15 13:10

Grija mare Gogule!Aceasta Doamna este foarte aproape de Parvu.Cred ca are o mare influenta asupra Oltchimului.

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2013-11-15 13:17


Doamna de fier

#11699

2013-11-15 14:43

Băi gicută, ai si creierul zdrente, altfel cum să ti-l imaginezi pe Pirvu bând la poarta Oltchimului , apoi conducând 100 de km. Păi il ierta Dealul Negru? Mai omule când minti fii convingător, că altfel se pierde lumea în amănunte puerile!Scrie si tu un comentariu pertinent, nu fii analfabet gicută că mă superi si fac urât. Te pup !

Musafir

#11700 Re:

2013-11-15 14:51

#11699: Doamna de fier -

Stai linistita, sunt multi alti "betivi" in combinat. Unul ca asta de mai sus, ca si altii dealtfel, inafara de a arunca aici pe forum cu gunoaie nu sunt in stare de nimic. Se pare ca le e lene sa duca gunoiul si il arunca aici.