Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#11327 Re: Re: Administratorul judiciar al Oltchim: Din punct de vedere economic combinatul este stabilizat

2013-11-08 16:04

#11317: - Re: Administratorul judiciar al Oltchim: Din punct de vedere economic combinatul este stabilizat

Cand aveti ceva de spus faceti-o personal ar avea mai mult efect nu credeti?

Cred ca te referi la emisiunea Valeriei Tanase, unde invitat a fost CERNEV. Ai dreptate. Si eu am remarcat (am fost deranjat chiar - fiind neplacut surprins) de faptul ca PIPEREA a avut nevoie de o vuvuzea (vuvuzeaua PCC - CERNEV) sa transmita "un comunicat important pentru" salariatii Oltchim.

De cate ori noi, salariatii sau disponibilizatii, am vrut sa discutam direct cu PIPEREA nu s-a putut pentru ca domnul nu a dorit o discutie directa. Acum ne acuza pe noi ca nu-l intelegem, ca-l denigram, ca dezinformam autoritatile si ne mai si ameninta cu procese de calomnie.

Eu ma numar printre cei care la auzul vestii ca ROMINSOLV va fi unul dintre administratorii judiciari ai OLTCHIM m-am bucurat sincer pentru ca am crezut in primul rand in onestitatea si profesionalisnul Dumneavoastra.

Ce urmat ... a fost foarte dezamagitor pentru mine iar speranta s-a transformat in deziluzie, in deznadejde si, dupa cum bine cunoasteti, e foarte periculos sa ai de-a face cu oamenii deznadajduiti.

 

 

Raspunsuri

Musafir cu carlig

#11370 Re: Re: Re: Administratorul judiciar al Oltchim: Din punct de vedere economic combinatul este stabil

2013-11-09 18:31:35

#11327: - Re: Re: Administratorul judiciar al Oltchim: Din punct de vedere economic combinatul este stabilizat

Nu m-am referit la emisiunea  aceea doar,am mai avut 2 sau 3 intilniri cu reprezentanti ai BDO,referitoare la restantele salariale ala disponibilizatilorin care jucau efectiv ping-pong cu noi .Eu am crezut intotdeauna ca, daca o persoana cu functie spune ceva isi asuma in totalitate raspunderea si ca asa va fi dar acesti administratori judiciari au ras de noi! Asa cred ei dar adevarul e altul,au ras de ei insasi,si-au calcat in picioare propiul profesionalism,despre care marele profesor PIPEREA facea atata tam-tam,sa minti cu atata nonsalanta e penibil,nu credeti domnule DIACONU(CELALALT NUME IMI SCAPA ACUM).    Ei bine a-ti ras de noi angajatii oltchimului,credeti ca o sa mai gasiti si altii? Cu aceasta contraperformanta credeti ca o sa mai primiti alte oferte in viitor? Ma refer la voi tinerii trepadusi din jurul lui balan si piperea,fiindca ei sunt bazati au cascaval si (cred ei si notorietate) dar voi angajatii lor osa va umpleti de penibil iar in viitorul apropiat n-o sa va mai angajeze nimeni.Oare cum puteti dormi noaptea cand stiti ca dirijati soarta a mii de oameni catre ultimul drum, cand stiti ca ucideti din fasa viitorul a mii de copii,caci fara salariul parintilor sai de la oltchim  v-or fi nevoiti sa renunte la visele lor, sa plece si sa ajunga sclavii Europei. Oare voi aveti constiinta? oare daca parintii vostrii s-ar fi aflat in aceasta situatie ca noi angajatii oltchim,voi a-ti mai fi fost astazi ceea ce sunteti?Oare credeti ca nu osa va ajunga blestemele copiilor si nepotilor nostrii fiinca le-ti rapit dreptul la o existenta normala? De cati bani aveti nevoie pt a va satisface nevoile dar in acelasi timp sa ne lasati si pe noi sa supravietuim macar la limita? VA RUGAM PT ULTIMA OARA FACETI-VA DATORIA,APOI NU O SA MAI FIE RUGAMINTI CI GESTURI EXTREME!