Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #11327 Re: Re: Administratorul judiciar al Oltchim: Din punct de vedere economic combinatul este stabilizat

2013-11-08 16:04

#11317: - Re: Administratorul judiciar al Oltchim: Din punct de vedere economic combinatul este stabilizat

Cand aveti ceva de spus faceti-o personal ar avea mai mult efect nu credeti?

Cred ca te referi la emisiunea Valeriei Tanase, unde invitat a fost CERNEV. Ai dreptate. Si eu am remarcat (am fost deranjat chiar - fiind neplacut surprins) de faptul ca PIPEREA a avut nevoie de o vuvuzea (vuvuzeaua PCC - CERNEV) sa transmita "un comunicat important pentru" salariatii Oltchim.

De cate ori noi, salariatii sau disponibilizatii, am vrut sa discutam direct cu PIPEREA nu s-a putut pentru ca domnul nu a dorit o discutie directa. Acum ne acuza pe noi ca nu-l intelegem, ca-l denigram, ca dezinformam autoritatile si ne mai si ameninta cu procese de calomnie.

Eu ma numar printre cei care la auzul vestii ca ROMINSOLV va fi unul dintre administratorii judiciari ai OLTCHIM m-am bucurat sincer pentru ca am crezut in primul rand in onestitatea si profesionalisnul Dumneavoastra.

Ce urmat ... a fost foarte dezamagitor pentru mine iar speranta s-a transformat in deziluzie, in deznadejde si, dupa cum bine cunoasteti, e foarte periculos sa ai de-a face cu oamenii deznadajduiti.