Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#10649 Ce le pregătește primarul penal Emilian Frâncu vâlcenilor

2013-10-27 11:51

http://www.criterii.ro/plugins/content/jumultithumb/img/img.php?src=Li4vLi4vLi4v...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.criterii.ro/index.php/en/valcea/7580-ce-le-pregateste-primarul-penal-emilian-francu-valcenilor

La pregătește un sondaj de opinie. M-a informat în acest sens un domn care lucrează la o firmă de PR și care postează pe Facebook comentarii în favoarea lui Frâncu.

Ce ne va spune acest sondaj ? Ne va spune că Frâncu e foarte iubit de cetățeni.

Apoi, urmează să apară unele articole în presa din Elveția, SUA și Australia din care vom afla că primar așa bun ca acesta nu are nimeni. Articolele vor fi preluate de o anumită parte a presei din Rm. Vâlcea.

Pe dealul Cetățuii ar urma să apară o cruce imensă.

La Malul Alb urmează să fie sculptat chipul lui Mircea cel Bătrân. Se va vedea doar cu binoclul.

O serie de străzi vor fi redenumite cu numele unor vâlceni decedați mai de curând și ale căror familii vor fi recunoscătoare. S-a încercat botezarea unei străzi cu numele închipuitului poet Alexandru Mircescu, absent din toate istoriile literare.

Nu știu cine îl învață pe Frâncu să facă asemenea chestii și nici unde speră să ajungă. Îmi închipui însă că această re-branduire costă ceva.

Îmi pare rău doar că Rm. Vâlcea a început să trăiască sub teroarea ideilor lui Frâncu de schimbare a imaginii.

A imaginii lui, nu a orașului.

Pe de altă parte, Frâncu încearcă să acrediteze ideea că ar avea cineva ceva cu el. Să fie sănătos ! Nici eu, nici Petre Tănăsoaica, nici Tiberiu Pîrnău, nici ceilalți ziariști care scriu obiectiv despre acest ins nu au nimic cu omul, soțul, tatăl, inginerul numit Emilian Frâncu.

Nu vrem însă un penal în fruntea orașului.

El zice că sentința nu e definitivă.

Nu e, adevărat grăiește, urmează apel și recurs. Dar de ce să nu meargă Frâncu singur la apel și recurs, de ce să târască și orașul după el ?

Raspunsuri

revolutia

#10730 Re: Ce le pregătește primarul penal Emilian Frâncu vâlcenilor

2013-10-28 19:10:23