S.O.S. familia!

Quoted post

Ovi

#950

2013-08-23 14:03

Daca va referiti la parada, sincer, nici eu nu sunt cel mai mare fan, dar sa va ganditi ca majoritatea cuplurilor gay sunt ca si dumneavoastra si sotiia/prietena dumneavoastra. Si sincer, eu sunt de parere ca daca ai un copil care creste intr-un mediu deschin si care a ajuns sa vada si pe strada 2 barbati tinandu-se da mana sau 2 femei, acelui copil ii va fi mult mai usor sa inteleaga ca exista oameni si oameni, ca toti suntem diferiti si ii va fi mult mai usor sa invete sa tolereze, decat daca i se prezinta gayii numai ca niste circari, cum se vad la acea parada.

Raspunsuri

Dana Captilin
Autorul acestei petitii

#954 Re:

2013-08-23 16:31:58

#950: Ovi -

''Daca va referiti la parada, sincer, nici eu nu sunt cel mai mare fan, dar sa va ganditi ca majoritatea cuplurilor gay sunt ca si dumneavoastra si sotiia/prietena dumneavoastra. Si sincer, eu sunt de parere ca daca ai un copil care creste intr-un mediu deschin si care ...'' - tasta corecta era 'm'

Ne-ai mai anuntat de cel putin 4 ori ca nu esti cel mai mare fan.

In ce priveste aberatiile de genul... homosexualii sunt peste tot - angajatorul tau, angajatul tau, copilul tau, asta iarasi nu ne intereseaza. Si am certitudinea ca nici pe angajat, angajator nu l-ar interesa, deoarece sexualitatea (indiferent de forma ei de manifestare) tine de intimitate - si fizic, si sufleteste vorbind! A aduna la gramada categorii atat de diferite (v. persoane cu care ai relatii STRICT profesionale, plus copil cu care ai cele mai complexe si apropiate relatii) pentru a sluji unei idei delirice, ma face sa te anunt ca e timpul sa te opresti din postari.

Consider ca ai spus tot ce ai avut de spus. Nu te rog, te anunt.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...