S.O.S. familia!

Quoted post

Alex

#98 Re: Re: Re:

2013-08-10 09:11

#92: Dana Captilin - Re: Re:

Dana.... daca te.ai apuca sa cauti argumente altele decat cele religioase nu ai gasi nimic. :) Stii sau intuiesti deja ca homosexualitatea nu mai e considerata boala psihica de aproape 40 de ani, ci doar o deviatie normala a sexualitatii. in acelasi fel in care si ochii albastri sunt tot o deviatie normala. Si de asta nu vrei sa cauti.

Raspunsuri

Dana Captilin

#106 Re: Re: Re: Re:

2013-08-10 16:57:41

#98: Alex - Re: Re: Re:  

 

O deviatie NORMALA? Daca e deviatie normala, atunci de la ce a deviat? Deviatia tocmai asta inseamna: ceva care depaseste normalul. Sa nu-mi spui acum ca ar fi o deviatie paranormala ! Vad ca ai o preferinta pt analogii naive si fara legatura de substanta, ceea ce e specific manipulatorilor. Ochii albastri/verzi reprezinta o adaptare insuficienta la stratul de pigment caprui care e la exteriorul irisului, functie de cateva conditii (toti avem ochii albastri dincolo de acest strat, care se formeaza dupa varsta de 8 luni; la unii mai intens, la altii deloc), iar asta nu perturba cu nimic vederea. Homosexualitatea perturba individul si aceasta se rasfrange in interrelatiile sale. Cand nu ai o relatie sanatoasa cu tine insuti, e imposibil a relationa fericit cu altii. Eu nu CAUT argumente, mai ales religioase. Tu nu intelegi ca este vorba de credinta aici, si de legile prin care aceasta lume, creata de Dumnezeu de la firul de praf pana la sufletul omenesc, functioneaza in echilibru.

Musafir

#107 Re: Re: Re: Re:

2013-08-10 17:05:44

#98: Alex - Re: Re: Re:

...nu am mai auzit de "deviatie normalà", ci, de la normal.

sorin h

#465 Re: Re: Re: Re:

2013-08-17 23:40:59

#98: Alex - Re: Re: Re:

daca ai fi mai inteligent ti-ai da seama cum cei mai rai oameni de pe planeta asta se folosesc de homosexuali ca de pioni intr-un joc de sah.

un homosexual "onest" si cat de cat inteligent ar intelege agenda acestor blestemati si nu s-ar lasa folosit catusi de putin si nu s-ar lasa purtat in nici un fel de propagandă homosexuală, ci si-ar vedea de curviile lui linistit.

si chiar asta fac majoritatea dintre homosexuali. Sunt putini care se lasa angrenati in jocul asta de-a propaganda. Cei mai prosti dintre ei, sau cei platiti...

Ba sunt si unii care se prefac ca ar fi homosexuali, mai ales pe net, doar de dragul propagandei... cata prostie. Cata gaunosenie sufleteasca...

Dan

#1198 Re: Re: Re: Re:

2013-08-26 11:24:28

#98: Alex - Re: Re: Re:

Te pacalesti singur Alexm, si imi pare rau. De cand e lumea asta homosexualitatea a fost considerata anormala. Asa zisele chestii stiintifice care spun ca nu este o boala sunt facute la comanda,  noi nu avem ce cauta tu esti cel care trebuie sa caute adevarul.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...