Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#2895 un amarit ca si altii 2900 din OLTCHIM

2013-04-05 17:13

sunt un simplu muncitor in Olchim.nu ma intereseaza nici,,bunele intntii"ale d-lui diculoiu si nici menajeria d-lui cernev.consider ca este normal sa ies la greva sa-mi cer salariile care mi se cuvin.daca conducerea societati si guvernul au considerat trebuie sa raminem la servicu sa ne si plateasca.de ce nu au facut restructurari imediat dupa declararea insolventei?s-au straduit sa anuleze contractul de munca--nu mi-l bagati pe git pe dl piperea si nu stiu ce articol din legea insolvetei -- daca l-ar fi putut anula ar fi facut-o fara sa clipeasca.imi doresc sa muncesc si sa am posibilitatea sa ies la pensie de la OLTCHIM asa cum a facut-o si tatal meu,dar sincer nu mai am incredere.in cazul acesta nu mi se pare corect ca o mina de oameni minati de ambitii si de dorinta de a fi in final ,,cineva"sa ma priveze de drepturile care mi se cuvin in cazul in care voi deveni somer.ASA CA FRATILOR LA GREVA.PINA CIND GUVERNANTII SE TREZESC.SA NU LE PERMITEM SA TAIE O COLOANA DIN OLTCHIM.NU AU MUNCIT EI.NE TRANSFORMA INTR-UN ORAS DE SOMERI COPII NOSTRI NU AU CE MINCA.VA INTREB PE CEI CARE NU AVETI UN VENIT IN PLUS,PARINTI,SOCRI CE LE PUNERI PE MASA COPIILOR IN WEEKEND-UL ACESTA.SA NU LE PERMITEM SA NE INTIMIDEZE .NU EI NE PLATESC FACTURIILE ,RATELE LA BANCI.DATORIILE LA CAR LE- AM FACUT CA SA IESIM DIN RAHAT NU CA SA NE CONSTRUIM VILE SAU SA NE CUMPARAM MASINI DE LUX.RUSINE RUSUNE SA LE FIE.

Raspunsuri

revolutia

#2939 Re: un amarit ca si altii 2900 din OLTCHIM

2013-04-06 00:36:08

#2895: - un amarit ca si altii 2900 din OLTCHIM

nu puteai sa o spui mai bine de atat