Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Alain

#2926 deci...

2013-04-05 20:20

Nuuuuu,
stai linistit ca el vrea sa-mi dea dictare.
Mai domnule, ce relevanta are ca stiu eu sau nu chestiile astea? Ce relevanta are ca le stii tu? Sunt eu director? Esti tu? Le stii tu? Si? La ce ne foloseste? Ne-a folosit pana acum?
Am lamurit-o anterior ca nu ma pricep la chimie - doar avem atatia chimisti in Oltchim! Daca esti multumit si satisfacut nu stiu nici ce m-ai intrebat! Se duc datoriile catre AVAS, catre Electrica in acest fel?

Vrei sa ma pui la punct? Pai invata sa scrii corect, apoi trecem la moderaraea injuriilor de pe aici....
ALIN NESTIUTORUL

#2927 PENTRU ZF

2013-04-05 20:26

Esti sigur de ce spui?
Cine a furat sa fie dovedit si sa plateasca, cel putin ca Bombonel.
Atentie trebuie dovedit. Din gura e foarte usor, Berbecul ala de ALAIN tot o da cu 800 mil, dar ma rog de el sa spuna componenta sumei macar, nu i-am cerut cauza lor...
Vezi ca incepi sa-i dai dreptate lui Diculoiu cu integratul si il superi pe Berbecul de Alain
Vezi mai Alain ca daca privesti in viitor sunt solutii. Vino langa noi, in prezent, sa privim in viitor... Braovo ZF e un inceput bun de discutii.
Alain

#2928 Re: PENTRU ALAIN

2013-04-05 20:29

#2925: ALIN NESTIUTORUL - PENTRU ALAIN

Daca ii bagam in pamant pe cei doi Roibu si Diculoiu, va merge Combinatul?

R: sincer, nu ma incalzeste cu nimic; ma darama psihic, sa vad o adunatura de oameni care inca ii sustin pe acesti banditi - vechea noastra problema, neverticalitatea....

Daca da, sa trecem la treaba.

R: am impresia ca esti la un spritz....


Cum o sa te mai aperi tu cand nu mai argumente?

R: adica, de ce trebuie sa ma apar?
Poti sa sa treci langa noi in prezent? Hai te astept.

R: ai sa fii surprins ca o fac in fiecare zi - dar nu stiu de ce, am senzatia, ca o parte din acolitii fostilor, o sa cam zburati, si, deci... interesati-va ce acte va trebuie la somaj

Alain

#2929 Re: PENTRU ZF

2013-04-05 20:35

#2927: ALIN NESTIUTORUL - PENTRU ZF

Esti redundant, nu esti atent la ce scriem pe aici, asa intoxicati oameii cu tot felul de aberatii, interpretati cum vreti voi si executati ordinele lui Roibu, asta iti spune berbecul - daca erati asa de meseriasi, nu eram in situatia asta. Pupati-l in continuare pe banditul de diculoiu si mergeti pe mana lui. A demonstrat ca se poate in toti cei 20 ani....

ALIN NESTIUTORUL

#2930 PENTRU ALAIN

2013-04-05 20:36

Repet:este vorba de greseli gramaticale sau ortografice.Nu inteleg ce legatura are cu ceea ce te intreb eu.
Unde dai si unde crapa?
La ce va proicepeti D-l ALAIN ca sa purtam o discutie?
Ce, nu sti pe ce lume te afli?
Ah era sa uit un mare chimist este sensibilul pesionar Talpasanu si Tehnolog chimist Cernev.
Ce echipa Domne'
Unu chimist si celatalt tehnolog chimist... Minunat... Tu ce meserie ai...profesor de Linmba ...Romana?
ZF

#2931 pt. Alin

2013-04-05 20:41

Da, integrat e ideal. Sa ceri asta acum, in acest moment, si sa nu accepti ca acum poate merge doar neintegrat pentru a demonstra ca totusi merge, este inconstienta sau rautate.
Iar la Diculoiu nu e vorba de inconstienta. El joaca acum totul pe o carte pentru ca stie ca pierde tot.
Oricum a pierdut. Oricum e pierdut.
Mi-e mila insa de oamenii care inca il mai asculta. Sunt amarati si manipulati, atat.

Diculoiu este doar un tip parsiv care a profitat de oameni si s-a umplut de bani. Din pacate pentru el, nu va avea timp sa se bucure de ei.

Succes domnilor. In curand justitia nu va mai fi blocata de politic. Ne mai auzim prin mai. Probe exista. Importanta e vointa. Va exista si ea.

Iar pentru oamenii care vor pleca, nu disperati ! Afara e o lume grea dar nu imposibila. Si in scenariul in care va supravietui lunile astea si va fi vandut cu tot cu rafinaria, atunci va renaste si va fi nevoie de mai multi !

Succes domnilor si condoleante infractorilor !

Alain

#2932 800 milioane, cf raport

2013-04-05 20:43

Ma amuzi, deci uite cum sta treaba:

daca as fi vrut sa-ti fac asa o aroganta, sper ca esti suficient de lucid sa realizezi, ca pana acum si daca nu stiam componentele sumei aleia, puteam sa ma interesez de ele si sa ma rasinteresez, si sa le public aici, si sa se reia productia in felul acesta.

Repet insa, asa ca sa te oftici: componentele esentiale sunt in principiu, prostul management, infumurarea, lipsa de viziune, lacomia...

Si, in alta ordine de idei, de ce crezi tu ca trebuie sa-ti dau eu tie explicatii! daca pe voi atata va duce mintea sa sustineti un bandit, de ce crezi ca ar trebui sa mai schimb replici cu tine?
Va duceti sa ne faceti de ras la Bucuresti la indemnul hotului? Pai, bravos... ce naiba sa mai discutam?
ALIN NESTIUTORUL

#2933 PENTRU ALAIN

2013-04-05 20:44

Ai dreptate.Am baut un suc de piersici.Bravo te-ai prins.
Ce, nu mai faci fata discutiei? Mai bine redundant, decat aberant.Repetarea -mama invatarii!
Hai sa ne batem in idei.
Atentie e usor sa acuzi fara dovezi, e mai greu sa dovedesti ininstanta.
Alain

#2934 Re: pt. Alin

2013-04-05 20:49

#2931: ZF - pt. Alin

Da, integrat e ideal. Sa ceri asta acum, in acest moment, si sa nu accepti ca acum poate merge doar neintegrat pentru a demonstra ca totusi merge, este inconstienta sau rautate.

 

R: Eu sper ca tu cunosti realitatea, si ca nu vorbim acum de lucruri ideale si ireale... pai, daca ar fi posibila treaba asta, cine crezi ca ar fi tampit sa nu vrea asa ceva?

Iar la Diculoiu nu e vorba de inconstienta. El joaca acum totul pe o carte pentru ca stie ca pierde tot.
Oricum a pierdut. Oricum e pierdut.

R: el are o misiune de dus pana la capat; trebuie demonstrat in primul rand ca daca nu a mers pana acum cu gaura cu pricina, nu are cum sa mearga nici de aici inainte; trebuie sa refaca raportul asa ca cere schimbarea lui Piperea - daca iti spun acuma ca el nici nu stie pe unde e Piroliza ai sa zici ca sunt rautacios, ca de varul Sic de la noi, nici macar nu a auzit

ALIN NESTIUTORUL

#2935 PENTRU ALAIN

2013-04-05 20:50

Sa inteleg ca nu sti nimic,in afara de replicile gratuie, banditi,hoti,ne faceti de ras la Bucuresti,etc...Cunosti ceva din modul de functinare al Combinatului, daca nu ,nu ai de unde sa sti ce solutii se impun in prezent.
Nu este o rusine sa spui ca nu sti, este o mare rusine sa nu vrei sa sti.
Te ajut eu,gratuit bineinteles, trebuie doar sa ma lasi sa te ajut, crede-ma pot.
Alain

#2936 Re: PENTRU ALAIN

2013-04-05 20:51

#2933: ALIN NESTIUTORUL - PENTRU ALAIN

Eu nu trebuie sa demonstrez nimic, rezultatele sunt cele care demonstreaza totul - ati semanat vant si culegeti crivat... in rest, vorbim discutii...

Alain

#2937 Re: PENTRU ALAIN

2013-04-05 20:57

#2935: ALIN NESTIUTORUL - PENTRU ALAIN

Da' nu ti-am zis domnule ca nu stiu? Ce vrei?

Vrei sa explici tu functionarea? Okei. Te rog, lumineaza-ma tu !

Pe ramuri, inclusiv petrochimica monomer, CV, PVC.... frumos... intrari, iesiri, EO, PO, PPP, CL, electroliza, polieterii etc...etc, daca poti si ai chef ar fi util tot fluxul... baga si soda, perle si fulgi... si OXO...si DOF-ul...tot...tot...tot....

 

te las, ca-mi e sooomn

 

ALIN NESTIUTORUL

#2938 PENTRU ALAIN...REF.REPLICA ZF

2013-04-05 21:09

Da, mai Alain este posibil, pentru ca asa a fost gandit acest combinat -integrat cu Arpechim.
Intai s-a construit Arpechim si apoi Combinatul.
Ti se pare normal chinezii sa aduca PVC cu vaporul de peste tot din lume si tu sa inchizi tocmai acum, cand cererea de PVC este in mare crestere.
Este usor sa acuzi, dar atunci cand nu ai dovezi este mai greu?
Cum va imaginati mai Berbecilor, ca daca actualul guvern ar avea cea mai mica dovada,nu le-ar baga imediat, macar un singur dosar in judecata celor doi? In conditiile in care Diculoiu asta le da peste cap toate planurile?
Sunt prea destepti pentru voi...Berbecilor
Sunteti cel putin penibili.
Daca sunteti asa siguri ca au furat, aduceti la DNA macar o proba, atentie am spus proba nu bascalie.
revolutia

#2939 Re: un amarit ca si altii 2900 din OLTCHIM

2013-04-06 00:36

#2895: - un amarit ca si altii 2900 din OLTCHIM

nu puteai sa o spui mai bine de atat

revolutia

#2940 Re: Re: Re:

2013-04-06 00:38

#2899: - Re: Re:

nu ai inteles ... a baga bani inseamna investitii ... asta daca se fac cu cap , si tocmai asta ziceam sa nu bage banii si sa se piarda pe drum ... ue nu vrea sa ii lase sa dea bani pt ca nu vor sa reduca din buget si pt ca nu vor sa le facem lor concurenta nu au treaba ei cu concurenta noastra  ... care companii sanatoase mai sunt la noi in tara

revolutia

#2941 Re: DIVINITATE

2013-04-06 00:40

#2901: CEL DE SUS - DIVINITATE

ia explica-ne si noua ce ne minte ca sa ne prindem si noi

revolutia

#2942 Re: Re: pentru divinitate

2013-04-06 00:41

#2903: - Re: pentru divinitate

cauta-ti alt job , vino cu noi la revolutie ... de ce nu te-ai angajat la oltchim sa iei si tu un salariu nesimtit

revolutia

#2943 Re: Re: Re:

2013-04-06 00:47

#2904: Alain - Re: Re:

ce am scris acolo e real , nu are legatura de unde privesti .... sa le dea si lor salarii nu ma deranjeaza ... sa mergem toti la bucuresti , sa vina si posta si cfr marfa si altii care vor avea aceeasi soarta ... eu nu vreau sa aburesc , sunt realist : mai devreme sau mai tarziu , in ritmul asta nu urmeaza decat falimentul .... roibu ? e vinovat dar mult mai putin vinovat decat cei care trebuiau sa il controleze , decat cei care au luat banii de la el ... 1000 acum si restul mai incolo .... deci de fapt e vb de 7 milioane pt 1000 ? pai banii astia sigur ii au , pana la urma si aia 20 de mil , ies mai ieftin cu ei decat sa mai bage in oltchim 30-45 de milioane

revolutia

#2944 Re: Re: Re: Re:

2013-04-06 00:50

#2906: - Re: Re: Re:

asta e clar ca pana la urma o sa dispara toti asa cum s-a mai intamplat si la altele si cum se va mai intampla si la cfr marfa si la posta si la ce se mai privatizeaza ... vorba vine privatizare ... astia au de gand sa puna toata tara pe butuci sa nu mai ramana nimic

revolutia

#2945 Re: solutie pt salarii si nu numai

2013-04-06 00:54

#2920: Alain - solutie pt salarii si nu numai

tu ai impresia ca am ramas la 800 ? eu cred ce e peste 1 miliard

revolutia

#2946 Re: observ si rad

2013-04-06 00:57

#2924: ZF - observ si rad

ai dreptate , teoretic are viitor ... dar practic nu cred , la cum merg lucrurile si la cat ii doare pe tovarasii de la guvern , pe pampalaii aia de liberali ... ce bine ar fi sa se deconspire toate , ar fi superb , cred ca s-ar cutremura politica romaneasca

revolutia

#2947 Re: pt. Alin

2013-04-06 01:03

#2931: ZF - pt. Alin

si ce recomanzi tu ca ar trebui sa faca oamenii ? ... justitia va fi mereu politica asa e legea si s-a vazut de curand , trebuie schimbate legi pt a nu mai fi si chiar si asa tot mai ramane o bucatica de politica cum e peste tot in tara asta ... cine crezi tu ca vrea sa cumpere cu tot si sa ia si datorii de 1 miliard de euro si sa mai bage inca 100 sau mai mult in el ?

revolutia

#2948 Re: PENTRU ALAIN...REF.REPLICA ZF

2013-04-06 01:06

#2938: ALIN NESTIUTORUL - PENTRU ALAIN...REF.REPLICA ZF

da integrat , asa cum a vrut ceausescu sa fie , cum a facut tot si dupa revolutie astia au daramat tot ... are cineva impresia (ca tot vorbim de 800 de mil furt ) ca se fura sume de genul asta fara stire de sus de la guvern ?


Musafir

#2949

2013-04-06 03:55

cand a luptat dumitru pentru noi ?de ce nu s-a transferat la oltchim si a ramas angajatul omv pe
ditamai salariul plus alte drepturi,de ce nu a respectat ccm si noi am dat in judecata omv?unde este ordonanta noastra ?

Musafir

#2950 alt musafir

2013-04-06 05:20

penrtu cei..nepregatiti.. in domeniile:juridic,economic asteptam sfaturi.