Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Marianna

/ #962 http://dezvaluiricetgovora.wordpress.com/

2013-02-10 19:54

Jaful de la CET Govora
Posted on February 8, 2013 by dezvaluiricetgovora

AM GASIT INTAPLATOR ACEST SITE SI CEEA CE AM CITIT M-A CUTREMURAT!
Va redau mai jos primul text postat de catre angajatii CET:

"Jaful la care a fost supus CET Govora ani la rand trebuie sa inceteze! Mihai Balan, Ludovic Zelici si, mai ales, Constantin Lepadat, jos labele de pe CET Govora! Suntem mai multi angajati de la CET Govora, care ne/am saturat de lacomia exagerata, de hotia perpetuua a acestor indivizi! Incepand de astazi vom expune pe acest blog mai multe dintre afacerile care vor pune pe butuci CET Govora. Autoritatile trebuie sa citeasca si sa te autosesizeze. Asadar, sa spunem lucrurilor pe nume. Am facut acest blog pt ca presa este corupta la Valcea, a fost platita ani de zile cu bani grei din CET, tocmai pt a tine batista pe tambal, a acoperi hotiile. Sa le fie rusine ziaristilor valceni!

Asadar, acestea vor fi titlurile materialelor care urmeaza sa fie postate pe acest blog:
1. Cum a devenit directorul economic Constantin Lepadat milionar in euro. Dezvaluiri in premiera despre apartamentele si casele din Valcea si Bucuresti ale lui Lepadat. Amanunte despre legaturile lui Lepadat si un om de afaceri din Orlesti
2. De ce castiga Govora SA sute de miliarde lei anual de la CET Govora. Prietenia dintre patronul Dan Georgescu si Ludovic Zelici
3. Cine se afla in spatele afacerilor cu fier vechi si cupru (sute de tone scoase din CET si duse la REMAT) – fotografii explozive
4. Afacerile ROMTAM, Nova Oas, Natura Magi,
5. DE ce ii favorizeaza Constantin Lepadat pe polonezii de la USG
6. De ce au ajuns sa se dusmaneasca Mihai Balan si Constantin Lepadat
7. Angajarile politice fortate de Ion Cilea, presedintele CJ Valcea
8. Cum au fost mituiti liderii de sindicat de la CET de conducerea unitatii economice
…si lista poate continua."

Cele mai sus mentionate (mai ales punctele 7 si 8) seamana izbitor de mult cu ceea ce s-a intaplat la OLTCHIM dupa ce Calea a instalat la conducerea OLTCHIM echipa BALAN - COCLETI - ILINCA - SPIRESTI - CERNEVI.