Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

un coleg nesolidar al unui coleg mizerabil

/ #347 Adevar sau minciuna?

2012-11-17 20:54

In comentariul cu nr. 278, postat in data de 07.11.2012, orele 17:44, declarai (si sunt cuvintele tale, greselile tale), citez:
"Im schimb preferati sa dati din gura, in loc sa se gaseasca unul mai rasarit si sa umble dupa fundul meu ca sa imi vada actuala situatie politica (revin la ce am mai spus: ar fi o dezamagire totala pentru voi sa va convingeti ca nu sunt membrul niciunei formatiuni politice. Ar fi bine sa va cumpati servetele de pe acum...)."
In aceiasi seara, la nici doua ore de la acest comentariu, erai prezent la Vila Bujoreni la masa data de PDL. In ce calitate? De membru de partid sau de pomanagiu? De fapt ce ma mira? Nu esti decat un mitoman, un pomanagiu (daca nu curge trebuie sa pice), o curva politica si un tradator: l-ai tradat pe Gutau si ai trecut la R. Radulescu; l-ai tradat pe R. Radulescu si ai trecut alaturi de Gutau (tradand PDL-ul ca sa treci la UNPR); l-ai tradat din nou pe Gutau si ai trecut la R. Radulescu (tradand UNPR-ul ca sa treci la PDL); l-ai tradat pe Roibu (care te-a angajat la interventia politiei, nu pentru ca ai fi fost un as al volanului).
Dar nu esti tu de vina pentru acest lucru (acesta fiind modul tau de viata, modul tau de-a fi); de vina este Gutau, de vina este R. Radulescu, de vina este Roibu, de vina este Cernev (pentru ca in curand il vei trada si pe el).

In comentariul cu nr. 333, postat in data de 14.11.2012, orele 22:54, comentai de la "inaltimea pozitiei tale" (si sunt cuvintele tale), citez:
"Azi au cazut la datorie 3 colegi de-ai tai din cei 6 care fac greva foamei. Macar daca ai fi suficient de deschis la minte sa vezi ca lupta si pentru cauza ta ca angajat Oltchim. Unii sunteti buni doar de gura..."
Este clar: tu nu mai esti coleg cu noi, cu salariatii de la OLTCHIM, cu grevistii foamei. Tu cand ai fost in greva foamei, pentru interesul tau personal (nu al salariatiilor OLTCHM), a fost ok; era legitim demersul tau. Acum ... tu esti coleg cu Balan, cu Cernev, cu Calea, etc. Te-ai ajuns! Te uiti din varful prajinei la noi. Greva de la inceputul saptamanii, desi a fortat plata salariilor pe luna septembrie, dupa tine a fost ilegitima. Ce spun despre acest lucru colegii tai de sindicat care au participat si s-au implicat activ la aceasta greva? A fost o greva ilegitima sau a fost o greva binevenita? Ca te-a huiduit lumea si nu ai mai fost aplaudat a fost greva ilegitima? Interesul tau a fost sa pozezi din nou in erou (eroul de mucava), dar ... ni ti-a iesit.

In comentariul cu nr. 346 postat in data de 16.11.2012, orele 22:52, comentai, lovit de iraționalitate și delir (si sunt cuvintele tale), citez:
"Se va ajunge la un moment in care o sa cerem plata anticipata a salariilor pe cateva luni si multe altele, dupa care tratament pentru pofta de munca.
Problema ciudata va fi alta, dragi colegi, care v-ati cam batut joc de cei care incearca sa faca ceva pentru acesta societate. In scurt timp veti trage consecintele.
................................................................................................................................................
Se anunta ceva conditii meteo cu vant puternic si sigur acesti "grevisti" din spuma de sapun vor fi spulberati de propriile interese... ". Gura pacatosului adevar graieste!
Tu vorbesti despre munca, cinste si legimitate? Tu, care nu mai ai curajul sa vii la noi in garaj si te ascunzi in spatele lui Cernev? Tu, care cel putin un sfert din timpul normal de lucru ai stat acasa? Tu care ai intrat in greva foamei pentru "ciolan"? Tu care "consumai" mai multa benzina si ai cheltuit bani pentru "revizii" decat autoturismele care faceau curse prin tara? Acum ai inceput si cu amenintarile. Ce ne vei face? O sa ne penalizezi? O sa ne dai afara? O sa ne bati? O sa ne impusti? Ai inceput sa semeni cu Hitler! Dar ai ramas la stadiul de sofer de raba.

Tu trebuie sa taci si sa termini cu prostiile!
O sa tac si eu. Sa asteptam data de 30.11.2012 si ... daca va fi asa cum ai spus mai sus (si sunt cuvintele tale, greselile tale), citez "pana la sfrasitul lunii noiembrie, plata salariilor si a tichetelor de masa va fi la zi, inclusiv CO" (la zi inseamna salariul lunii octombrie si avansul pe luna noiembrie) eu imi voi cere scuze; daca nu va fi asa ... atunci, tu trebuie sa-ti ceri scuze si sa dispari!