Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic

Sile

/ #2226 Re: Re: Re:

2012-07-09 16:47

#2216: - Re: Re: Nu spui nimic nou, numai ca salvarea aceasta a economiei putea fi facuta  in multe alte  moduri si fara sacrificii umane,  nedreptati sociale si  dispret fata de popor. Ca putea fi mai rau, nu stiu, dar stiu cu certitudine ca putea fi mult mai bine. Rezultatul, il vezi, s-a ajuns ca poporul sa-l urasca  atat de mult pe Basescu si pedelistii,  incat exista sansa sa-i ingroape. (evident din punct de vedere politic.)  Si sa nu exageram spunand ca ei si-au platit pretul pentru "sacrificiul" de a salva tara de la faliment pentruca e o gogomanie pe care n-o cred decat ei. Si nici ca singura lor vina este lipsa de comunicare .  Realitatea e ca au platit pretul pentru greselile, pentru bataia de joc cu care au  condus aceasta  tara, pentru pauperizarea unei parti a populatiei in paralel cu rasfatul altei parti.  In ce-l priveste  pe Ponta, intradevar,  este un individ josnic, fara caracter, mincinos, rautacios, cu un tupeu dus pana la extrem, viclean, pervers si tot ce vrei. Eu mi-am dat seama de josnicia lui inca de la alegerea lui la sefia partidului, dar certituninea  am avut-o la excluderea lui Geoana.  Indiferent de persoana, dar modul cum au facut-o , in stil stalinist, faptul ca intai executa si apoi cauta  motivele, motive care nu se cunost nici astazi, asta m-a speriat.  Si inca n-au iesit toate la iveala.  "Sinuciderea" proc.Panait si increngaturile in stil mafiot legate de acest caz, nu au fost inca scoase la vedere. Ei, din aceste motive dar si pentruca incalcarea prevederilor Constitutiei si a altor prevederi legale in multe cazuri de catre USL, culminand cu deplasarea la Bruxelles, plagiatul si masteratul de la Univ. din Catania si pregatirea suspendarii presedintelui, nu pot decat sa votez cu NU. Si asa cum am mai spus, nu e bine ca o forta politica sa detina toata puterea, cu atat mai mult cu cat e vorba de duetul   Antonescu-Ponta. Dar de aici pana la a spune ca pedelistii ne aduc fericirea e cale lunga si mi se pare o propaganda ieftina. Sa nu uitam totusi ca  Guvernul Ponta  a facut totusi un lucru foarte bun, atat pentru voi, simpatizantii PDL-ului, dar si pentru noi ceilalti care nu avem simpatii politice.  Au  demonstrat ca exista rele mult mai mari chiar si decat Basescu.