Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic

Marius
Musafir

/ #1492 Re: Retragerea titlului de doctor, dar şi retragerea gradului de profesor universitar membrilor comi

2012-06-30 13:24

#113: Dr. Constantin Ţuţuianu - Retragerea titlului de doctor, dar şi retragerea gradului de profesor universitar membrilor comisiei Tot respectul pentru dumneavoastra. Consider ca aveti dreptate in tot ce spune-ti dar inafara lui Adrian Nastase la care nu trebuie sa ne mai punem nici o intrebare cum ia aprobat doctoratul lui Ponta stau si ma intreb despre ceilalti  membri  din comisie daca i-au aprobat doctoral din solidaritate cu Adrian Nastase ,din proprie initiativa s-au la presiune politica a psd.Parerea mea este ca sint mult mai multe persoane implicate in acesta minarie si este greu de crezut ca pot cadea toate capetele celor implicati. Dupa cum se vede nu cade pentru moment capul lui Ponta care ne strirpeste foarte serios imaginea Tari si a invatamintului romanesc.I-mi este tare greu sa cred ca data au existat amenintari si presiuni politice din partea psd-lui cei din comisie o sa aibe curajul sa-i denunte. Marius Mitroi,Vancouver