Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic

Mauru

#1476 Re:

2012-06-30 11:25

#1426: - Pina si miseria are Onoarea ei  dar Ponta nu

 


Musafir

#1477

2012-06-30 11:28

Acest Victor Ponta nu are ce cauta in functia de prim-ministru. Are probleme de alta natura si ar trebui sa mearga la un medic pt.consult medical. Atata impulsivitate si aroganta nu am mai vazut nici chiar la Adrian Nastase. Pe toata lumea critica el,pe judecatorii CCR,pe comisia de plagiat,pe toti..
TREBUIE SA PLECE DIN ACEASTA FUNCTIE DACA MAI ARE ONOARE !

Musafir

#1478

2012-06-30 11:29

demisia!!!

Musafir

#1479

2012-06-30 11:35

ce sa mai comentam??Acest om e un monument de aroganta si nesimtire!!
AC

#1480

2012-06-30 11:45

Romania are nevoie de un PM care sa conduca tara asta la mai bine. Ponta este un om care nu poate iesi din statutul de politician de opozitie. Asta stie, asta face. Pacat ! Demisia !

Musafir

#1481

2012-06-30 11:47

Rusine!!!!

Musafir

#1482

2012-06-30 12:02

a sfida poporul si intelectualitatea a mintii si a fi prefacut nu te poti numi prim ministru ! o vorba din popor spune ca ,,desteptul are de invatat toata viata iar prostul ii invata pe altii ,, !! demisia poate fi si o onoare !!

Musafir

#1483

2012-06-30 12:07

Cer demisia prim ministrului in functie pt ca a esuat in a reprezenta Romania, este compromis din pct de vedere politic.

Musafir

#1484

2012-06-30 12:48

O imagine tv din 28 iunie mi-a ramas in minte :Merkel de vorba cu 3 persoane, un cap cu ochelari se apleaca in cercul format de cei 4 ,incearca sa salute interesant , este salutat foarte rece (mai urma sa incalce bunele maniere si sa intinda mana pentru a termina salutul) dupa care mana dreapta a acelui cap cu ochelari incearca sa prinda mana stanga a celui din dreapta lui Merkel , dar interlocutorul lui Mekel impinge respectiva mana si face un gest care vrea sa spuna : carate de aici ca noi vorbim serios , tu, la joaca. Acesta cred ca este felul in care a fost primit dottore Plagiatore . DEMISIA
lucian

#1485

2012-06-30 12:49

O imagine tv din 28 iunie mi-a ramas in minte :Merkel de vorba cu 3 persoane, un cap cu ochelari se apleaca in cercul format de cei 4 ,incearca sa salute interesant , este salutat foarte rece (mai urma sa incalce bunele maniere si sa intinda mana pentru a termina salutul) dupa care mana dreapta a acelui cap cu ochelari incearca sa prinda mana stanga a celui din dreapta lui Merkel , dar interlocutorul lui Mekel impinge respectiva mana si face un gest care vrea sa spuna : carate de aici ca noi vorbim serios , tu, la joaca. Acesta cred ca este felul in care a fost primit dottore Plagiatore . DEMISIA

Musafir

#1486

2012-06-30 12:51

mi se pare ceva normal ca sa-si dea demisia!!! in orice tara furtul este pedepsit!!!!! si mai ales, deoarece dansul ne repriznta ca tara, merita sa reabilitam imaginea romanilor peste hotare!!!

Musafir

#1487

2012-06-30 12:54

sunt ing. chimist si analist informatician. sustin cu toata taria aceasta petitie.

Musafir

#1488

2012-06-30 13:02

In plus fata de aceasta petitie, cred ca este nevoie si de un protest tacut, dar ferm si cu impact!
Propun ca toti cei care au obtinut un doctorat cinstit in tara asta, cei care au publicat onest, cei care incearca sa faca diferenta, sa RENUNTE LA TITLUL DE DOCTOR, pentru a se delimita de sleahta hotilor si plagiatorilor. Stiti bine ca munca voastra v-ar fi adus titlul de PhD oriunde in lume, iar cartonul galben primit in schimbul orelor de cercetare nu valoreaza cat ar trebui. Asadar, de ce n-ati renunta la el?
Incepem o lista?
1. Horia Stefanescu, UMF Cluj, PhD din 2011
....
Se mai inscrie cineva? Mai e cineva aici?

Musafir

#1489

2012-06-30 13:04

Victor Ponta, esti un impostor! DEMISIA !!!

Musafir

#1490

2012-06-30 13:06

"domnul" Ponta e o rusine pentru intreaga comunitate academica.
sunt oameni care au muncit zile si nopti in sir, ani de zile, pentru a contribui cu munca lor, in diverse domenii. Ponta a utilizat Ctrl-C & Ctrl-V. ii putem da, in cel mai bun caz, un certificat de utilizator PC, nivel mediu.
Ca prim-ministru, trebuie sa fie un exemplu pentru romani, un demn reprezentant al tarii. prin ceea ce face in fiecare zi, ne demonstreaza ca nu e demn de functia detinuta. sorry, Ponta. you have to go.

Musafir

#1491

2012-06-30 13:13

sa terminam odata si pentru ultima data de comunism....sa iesim in strada sa protestam poate asa se trezesc totii romanii....
Marius
Musafir

#1492 Re: Retragerea titlului de doctor, dar şi retragerea gradului de profesor universitar membrilor comi

2012-06-30 13:24

#113: Dr. Constantin Ţuţuianu - Retragerea titlului de doctor, dar şi retragerea gradului de profesor universitar membrilor comisiei Tot respectul pentru dumneavoastra. Consider ca aveti dreptate in tot ce spune-ti dar inafara lui Adrian Nastase la care nu trebuie sa ne mai punem nici o intrebare cum ia aprobat doctoratul lui Ponta stau si ma intreb despre ceilalti  membri  din comisie daca i-au aprobat doctoral din solidaritate cu Adrian Nastase ,din proprie initiativa s-au la presiune politica a psd.Parerea mea este ca sint mult mai multe persoane implicate in acesta minarie si este greu de crezut ca pot cadea toate capetele celor implicati. Dupa cum se vede nu cade pentru moment capul lui Ponta care ne strirpeste foarte serios imaginea Tari si a invatamintului romanesc.I-mi este tare greu sa cred ca data au existat amenintari si presiuni politice din partea psd-lui cei din comisie o sa aibe curajul sa-i denunte. Marius Mitroi,Vancouver

Mauru

#1493 Re: gelu

2012-06-30 13:28

#89: gelu - gelu Nu stiu de ce dar cred ca tocmai tu esti un securist nenorcit la fel ca Ponta care strica continu hotii si tocmai el este un hot nenorocit

 

 

Mauru

#1494 Re: Uite unde este desteptul?

2012-06-30 13:39

#141: ciumpalacu - Se vede ca tu esti un prost si mai mare. Pai ce Hot destep ai vazut tu prins? Asta dovedeste ca Ponta este un Hot prost si un Lingau ca daia l-au si dibuit . Dar ma gindesc sa nu fie cineva chiar din interiorul usl care vor ca Ponta sa-si rupa gitul singur. Stii cum este Pasarea pe graiul iei piere. Spune-mi macar un singur lucrul Bun care la facut guvernul asta de cacat in cele 5 saptamini?

 


Musafir

#1495

2012-06-30 13:42

Lucrarea este un plagiat.
Mauru

#1496 Re: Academicienii p..ii

2012-06-30 13:42

#179: Bogdan - Academicienii p..ii Hai sub cur sa nu te ploua securist nenorocit

 


Musafir

#1497

2012-06-30 13:46

Plagiatul nu trebuie trecut cu vederea.
sonia

#1498 Re: Re: Uite unde este desteptul?

2012-06-30 13:47

#1494: Mauru - Re: Uite unde este desteptul?

un lucru bun pe care ai putea sa-l faci tu, ar fi sa nu mai chinui  gramatica lb. romane , si sa nu-ti  mai cauti cuvintele la buda


Musafir

#1499 Re: Re: Retragerea titlului de doctor, dar şi retragerea gradului de profesor universitar membrilor

2012-06-30 13:53

#1492: - Re: Retragerea titlului de doctor, dar şi retragerea gradului de profesor universitar membrilor comi

scrii ca o cizma in lb. romana

renunta

sau treci la cls. a -III-a

asta, daca chiar esti atent la imaginea  ta

Mauru

#1500 Re: Sunteti chiar exagerati

2012-06-30 13:55

#198: Un cetatean - Sunteti chiar exagerati Ba securist jegos cine te crezi sa jignesti tu o tara inteaga?nu uita ce a fost pe vremea Tovarasului Iliescu si adunaturilor din gasca lui cu Adrian Nastase in frunte. Pentru curiozitea ta idiotule mai intereseazate sa vezi si tu citi someri sint si in alte tari mult mai dezvoltate decit Romania.Dar vede de la o posta ca mintea ta este redardata . Handicapat spd-ist ce esti nu te mai semna cu un cetatean deoarece cetatean reprezinta un nume onorabil .Semneazata cu Comunist nenorocit