Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic

nelu

#126 Re: Da... sa plece din politica

2012-06-21 01:52

#1: -  

 


Musafir

#127

2012-06-21 01:58

Furtul comis de Ponta a fost comis in grup organizat in frunte cu conducatorul de doctorat (Nastase) si sprijinit de oponenti. Toti poarta vina in aceiasi masura si ar trebui toti blamati public.
johnnyb

#128 pONTA

2012-06-21 01:58

Aici nu vorbim despre politica ci despre furt si minciuna! Cata incredere poti avea intr-unul ca el? Bine, ca sant toti la fel... asta e alta poveste!
johnnyb

#129 pONTA

2012-06-21 01:59

Aici nu vorbim despre politica ci despre furt si minciuna! Cata incredere poti avea intr-unul ca el? Bine, ca sant toti la fel... asta e alta poveste!

Musafir

#130

2012-06-21 02:09

Subscriu.


Musafir

#131

2012-06-21 02:17

Ca masterand am fost informat si avertizat asupra riscurilor plagiatului, refuz sa cred ca un doctorand ignora sau nu ia in considerare gravitatea gestului. Ne trebuie reguli ferme la nivelul intregii tari, ne trebuie un model occidental pe care sa-l folosim in evaluarea valorii, in invatamant sau in oricare alt domeniu.

Musafir

#132

2012-06-21 02:19

sa scapam de leprele rosii!

Musafir

#133

2012-06-21 02:26

Mai bine votez cu oricine altcineva decat cu Stan si Bran astia.

Musafir

#134

2012-06-21 02:32

Nu pot sa accept ca un hot sa fie Primul ministru al Romaniei.

Musafir

#135

2012-06-21 02:41

A plagiat ,demisia.

Musafir

#136

2012-06-21 02:50

rusine,pacat pentru ca acum era momentul protestelor de la universitate pentru a alunga toate ramasitele comuniste si corupte in care am trait, romanii nu invata nimic din istorie, cand am avut un conducator mai bun l-am mazilit(ultimul fiind UNGUREANU) ar fi fost o speranta.

Musafir

#137

2012-06-21 02:50

un premier pus de altii, care ne face de ras si tine presa ocupata cu declaratii aiurite doar ca sa se uite alte lucruri mai importante. de asemenea isi consolideaza imaginea cu masuri nu prea ortodoxe si deja putem observa ca desi nu se mentioneaza, sunt semne ca nu ne va fi bine deloc daca se continua cu monsieur ponta in fruntea guvernului.

Musafir

#138

2012-06-21 03:01

Ponta o jidogie!! DEMISIA !!!!!!!!!!

Musafir

#139

2012-06-21 03:14

Nu este admisibil ca seful Guvernului Romaniei sa fie o frauda!

Musafir

#140

2012-06-21 03:34

Demisia din functia de premier sansa dl-ui Ponta de a-si mai salva onoarea. Ar recunoaste cinstit ca e victima unui sistem de invatamant mincinos, bazat pe frauda intelectuala si care trebuie reformat si din acest punct de vedere.
Ramanerea lui in functie ar arunca o imagine de impostura asupra tuturor universitarilor si doctoranzilor, ar insemna ca sustinem acest sistem. Ne este rusine sa fim reprezentati de de Dl-ul Ponta intr-o pozitie oficiala a Romaniei.
ciumpalacu

#141

2012-06-21 04:12

prefer un premier bun dar hot care sa adopte legi care sa miste economia decat un bou ca boc care nu a facut altceva decat sa ii puna bete in roate economiei( dn profesor cand ai avut un ministru la invatamant ca funeriu care zicea ca substantivul "coleg" este de gen neutru nu ai facut nici o petitie ...) mai bine va treziti la realitate ...
nu zic ca ponta e mai bun dar macar sa avem un hot destept care sa ma minta frumos decatt un hot prost care sa imi rada in fata si sa ma faca pe mmine prost

Musafir

#142

2012-06-21 04:27

Dragi Romani sintem alaturi de voi la asa suferinte grele.Nu va lasati ,pacalitii de CEI MAI MARI HOTII AI ROMAniei .NASTASE,PONTA,ILIESCU,VOICULESCU,CRIN ANTONESCU.TOTII LA UN LOC REPREZINTA CANCERUL ROMANIEI .TREZITIVA DE VA UNITI TOTII OAMENII ,CINSTITI.DATII JOS PE TOTI NU VEDETI CA VA DUC IN DIRECTIA GRESITA LA RUSI.AVEM OAMENI TINERI SI DESTEPTI DAR NU II FOLOSITI .DE TOATA HOTIA PE CARE O FAC EI TOT IN
ciumpulucu

#143 Re:

2012-06-21 04:44

#141: ciumpalacu -

da, un hot smecher, asta vreti voi unu smecher care sa minta frumos (de-aia s-a ajuns aici fraierilor, ca majoritatea smecherilor sunteti din astia care stiu sa minta frumos si sa duca tara la prapastie).....si nu compara ce a facut funeriu cu toti gainarii care sunt pusi acolo acum


Musafir

#144

2012-06-21 04:46

TOT IN PRESEDINTELE ROAMANIEI LOVESC CA EL AR FII VINOVAT DOMNUL BASESCU .DAR CINE I-A PUS SA FURE ??NERUSINATII AU DISTRUS TOATA ROMANIA INCA DE PE VREMEA LUI ILIESCU .NU VA NECAJITI CA TOT ILIESCU CONDUCE DIN UMBRA .POANTA A FACUT ROMANIA IN INTREAGA LUME DE RUSINE >TOATA ZIUA BATE DIN GURA LA TV. SA APERE HOTII NU SA FACA CEVA BUN PT.OAMENII NECAJITI >ESTE CEL MAI MINCINOS GUVEN PE CARE L-A AVUT RO.IN ULTIMI ANI .FELICITARI PRESEDINTELUI RO.CURTATII IN CONTINUARE TARA DE HOTI.FELICITARI MONICA MACOVEI ,BOC,RAZVAN UNGUREANU,PREDEA,DANIEL FUNARIU,SEVER VOINESCU,CRISTIAN DIACONESCU.DE ASA OAMENI ARE NEVOIE RO.SA VINA TINERI LA PUTERE CHEAR SI TOTI CONSILIERI PRESEDINTELUI RO.

Musafir

#145

2012-06-21 05:21

Un hot in Fruntea tarii, Rusine pt Romania.
doina
Musafir

#146

2012-06-21 05:42

Imi doresc din suflet demisia acestei glume genetice!
Nu suport hotii, iar daca mai sunt si lepre counisto-securiste, atunci e jale!
Sper ca Nastase sa fi tras cu piciorul, sa ia multi d-astia de-ai lui dupa el!
Si nu conteaza cum : morti sau vii!


Musafir

#147

2012-06-21 05:48

Cine NU MERITA , SA NU FIE !Cine FURA , SA PLATEASCA !

Musafir

#148

2012-06-21 06:03

Dragii colegi,
Va multumesc pentru initiativa. Este extraordinar ca am ramas la fel, ca la revolutie, iNTOLERNANTI cu hotii neamului nostru, care s-au cocotat, cu multa aroganta, unde nu merita. Cata energie si cata munca cere obtinerea unui titlu de doctor. Ponta si altii ca el habar nu au, si cred nici conducatorii lor, ce insemna sa aduci o contributie originala la "cunostere".
Ca roman inmediul Academic din Statele Unite ma simtumilit dedoctori ca Ponta. Urgent sa fiedemis/destituyit din functia de Prim-ministru al Romaniei si sa sufere si rigirile leigilor.
Sa fie publicate pe internet toate titlurile de Doctor, obtinute dupa 1990 si retrase titlurile de dr. pentru teze plagiate
Va stimez,
Prof.univ. dr. Ioan Muscutariu

Musafir

#149

2012-06-21 06:03

Astept cu nerabdare sa apara pe aceasta petitie semnaturile celor din mass-media care, ani la rand, au vazut in victoras (sic) o schimbare in bine, ignorind (facind uitat) CAZUL PANAIT, care l-a propulsat pe mititel din postura de purtator de servieta (al lui Bombonel) in ceea ce este azi.

Musafir

#150

2012-06-21 06:17

Demisia domnule Ponta ca ne faceti de ras in toata lumea!