Mi-e dor de CSU - Petiția sibienilor cărora le pasă de sport

#8 guest

/ #21

2012-03-10 12:59

Nu sunt Bata, nu am jucat baschet mai mult de curtea scolii

Tot nu pot sa inteleg de ce se oftica atat unii ca nu mai vin suporterii de folbal la baschet...
Suporterii adevarati de baschet ii vezi la tribuna adoua in randurile de sus, cantand si aplaudand mereu...

Deocamdata vad ca la nivelul unui oras de 150.000 locuitori ati strans 120 de semnaturi. Asta spune multe despre interesul oamenilor pentru petitia asta. Si daca strangeti 1500 semnaturi (sau cati suporteri ai lui CSU Vointa se intereseaza si de baschet), tot nu e relevant.

In fine, spuneam ca o mare parte din acuze sunt ,nedrepte si am cerut lamuriri.

Imi spuneti o firma care nu sponsorizeaza pe CSU fiindca e Mircea Vulc acolo, eu semnez petitia, si mai aduc vreo 20 de insi :). Dar sa vorbim de o sponsorizare de 60.000 euro pe an, atat ca sa putem suplimenta salariile primului 10 cu 500 euro pe luna, sa aducem baschetbalisti adevarati. Sau o firma care sa spuna: "va dau 40.000 euro pe luna sa-i aduceti pe Burlacu si Carutasu" daca pleaca Vulc :). Stiti pe vreunii din astia?

Sunt de acord cu o singura chestie citita aici: lipsa de transparenta, dar nu in ceea ce inseamna bugetul, mai degraba niste probleme de comunicare.
Cereti si bugetul TOTAL al CSU Vointa sibiu, sa vedeti, vi-l da cineva? Cereti demisia lui Hambasan, ca folbalul e submediocru in Sibiu, cereti demisia lui Cintean ca voleiul e submediocru in Sibiu iar rugbyul e a cincea echipa de la coada in divizia a treia. Cereti demisia lui Mita Stanescu, ca nu promoveaza :))( nici nu stiu daca mai are echipa).

Din punctul meu de vedere, s-a trezit unul sa scrie "demisia Vulc" si a inventat o poveste demna ce Click: din cauza lui Vulc nu vin sponsori cu bani la club, din cauza lui jucatorii semneaza rar pe mai mult de un an si tot din cauza lui TOTI jucatorii romani (mai putin doi-trei) sunt niste aruncatori ilegali cu mingea la cos...de asemenea, din cauza lui MV nici un club din Romania nu scoate juniori cat de cat baschetbalisti, de aia ne bate Belgia... Cine stie? Poate Mircea Vulc a bagat tara in criza si acum se lupta cu Chuck Noris care vrea se ne scoata din criza...