Apel pentru Schimbare Adevărată!


Musafir

/ #305

2012-01-26 13:40

Prea mare este jafaful care s-a facut in tara asta timp de 22de ani,s-au imbogatit o mica parte de tilhari pe munca noastra eu sint inginer constructor si vad cum multe investitii pe care le-am facut in tinerete sint ruinate si demolate, iar in schimb nu s-a mai facut nimic,milioane de romani nu mai au unde sa lucreze s-a spus ca Ceausescu a produs un genocid in perioda in care a condus tara acuma ce este?,nu un genocid , ma uit la tineri din ziua de astazi sint terminati nu au nici o perspectiva multi iau drumul pribegieisa lucreze in strainatate oare si-au batut joc de medici de profesoride toata lumea ma uit la containere cum scotocesc prin ele sa caute ceva de mincare ,asta s-a vrut oare in decembrie89 lumea a inceput sa-l plinga pe Ceausescu desi nu ar trebui .Sa speram ca macar in a-l 24 ceas romani se vor trezi la realitate si vor lua cea mai buna decizie si v-om face o schimbare in bine desi acum cred ca v-a fi foarte greu tara este la pamint nu tu indusrie nu tu agricultura nu tu invatamint ,sanatae justitie cu respect sandu viorel din galati