Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!


Musafir

/ #1965

2012-01-10 10:19

INSTIGAREA LA GENOCID A LUI TRAIAN BASESCU

Intr-adevar, nu e vorba ca prin actuala lege s-ar desfiinta SMURD-ul IN MOD EXPLICIT, ci va fi adus in stare de nefunctionare pina cind va muri. Poti sa ucizi cu glontul sau prin infometare, tot crima se cheama. Problema acuala este una simpla: IN ROMANIA NU ESTE MOMENTUL INTRARII SISTEMULUI DE URGENTA INTR-UN REGIM COMPETITIONAL CU UNITATI PRIVATE. Dar cind vine vorba de bani (ia, un rahat, acolo, de vreo 5 miliarde de euro) sau de aur, Basescu se irita al naibii de tare. Cel mai tare ma deranjeaza afirmatia acestui TICALOS cu functie de presedinte: "NU ACCEPT PUNCTUL DE VEDERE AL DOMNULUI ARAFAT POTRIVIT CARUIA IN PREZENT NUMAI SISTEMUL DE STAT POATE ASIGURA EFICIENTA SISTEMULUI DE URGENTA." Pai, e numai treaba ta, ticalosule, sa nu poti sa accepti, dar asta nu inseamna ca detii si adevarul absolut si ca toti ceilalti din jur sunt niste timpiti!

Tovarasul Traian Basescu zice: "Vreau sa-l atentionez pe doctorul Arafat [...] sa se prezinte la ministru cu obiectiile sale, nu sa creeze o psihoza ca acest guvern ticalos vrea sa ia Ambulanta si s-o dea pe mana unor golani."

CORECT! Cu certitudine ca Basescu nu o sa o dea pe mana unor golani, ci a unor BAIETI DESTEPTI, ca aia din sectorul energetic.

Ce zice Raed Arafat: "Nu stiu de ce lumea crede ca ma apar pe maine. [...] Personalizam totul in jurul unui om si nu ne uitam la ce se intampla in sistemul de urgenta, tocmai ca sa-l multumim pe Vladescu. Asta e ultima batalie pentru dezvoltarea unui sistem de urgenta. Ma retrag si vorbesc din afara CA ORICE CETATEAN ROMAN."

Da, ati citit bine! Raed Arafat este mai roman decit multi dintre noi!

Pina una alta SMURD-ul este singurul sistem care functioneaza in Romania si care, culmea, a fost o initiativa privata si preluata de catre stat. Dar tocmai pentru ca functioneaza cum nu s-au asteptat de bine chiar si cind a intrat pe mina statului, acum s-au gindit sa-l reglementeze ca sa-l distruga si pe asta definitiv. Dintre toate argumentele in favoarea mentinerii SMURD-ului, unul dintre ele mi se pare ESENTIAL, FUNDAMENTAL, CARE NU ARE NEVOIE DE NICI O DEMONSTRATIE: in cazul unui cataclism (cum sunt seismele, de exemplu) este nevoie de COORDONARE si de raspuns imediat, IN ORICE CONDITII. Sistemul actual de SUBfinantare va imprastia fondurile si asa putine, iar in cazul unei stari de necesitate, unitatile private vor spune simplu "Hai, sictir! N-ai nici bani sa-mi dai, n-am gaz in masini, ce interes am sa vin?!" Asa ca, singurul lucru care i-ar mai putea trezi pe acesti imbecili care tin cu tot dinadinsul sa distruga tot este un cutremur de peste 7.5 grade magnitudine pe Richter. Dar cu siguranta ca nici acela nu va veni, decit in momentul in care toate legile care au ca scop stergerea definitiva a Romaniei de pe harta vor fi fost aprobate de ACTUALUL GUVERN DE TICALOSI fie prin asumarea raspunderii, fie prin trecerea prin masina de vot pedelista. Sa dea Dumnezeu sa n-aiba parte nici de aerul pe care inca-l mai respira!