Demiterea directorului juridic CPR pt. deservicii aduse profesiei


Musafir

/ #796 Dezbina si stapaneste. CPR = interese intunecate pentru a ingropa profesional psihologii cotizanti

2018-04-11 11:56

"Vreau ca asta sa inteleaga toti. Niciodata nu as fi avut succes in viata fara un ajutor."

Bastanii universitari din CPR stiu ca nici un psiholog cotizant in CPR nu se poate dezvolta singur in profesie. De aceea se folosesc de aceasta informatie, contra psihologilor, santajandu-i si tinandu-i captivi profesional pe viata. E o placere sadica, o satisfactie de IMPLINIRE pentru ei ca reusesc sa detina controlul asupra destinelor profesionale ale psihologilor cotizanti. Sa conduci psihologii cu o asemenea mentalitate si sa sa te numesti coleg, colegi cu psihologii practicieni e crima.

Reversul acestui comportament criminal, e definit prin adevarul frazelor de mai jos, de catre un om devenit celebru, un om ce a cunoscut succesul profesional extrem, initial un nimeni, emigrant intr-o tara straina. Un om ce a devenit puternic si caruia nu ii este rusine sa recunoasca adevarul ca fara ajutor nu ar fi reusit in viata profesionala. Ai nostri universitari din CPR fac orice pentru a ingropa psihologul practician evitand ajutorul in locul controlului, considerand ca ajutorul e ceva toxic pentru ei chiar si atunci cand psihologul cotizeaza la greu din veniturile sale pentru satisfacerea placerilor acestor dr.mosieri -saritori- peste profesia de psiholog practician.

Arnold Schhwarzeneger,

austriac emigrat in SUA, actor celebru, guvernator al statului California

"Nimeni din noi nu poate reusi de unul singur. Absolut nimeni. Intotdeauna le spun oamenilor ca nu pot sa-mi arate un om care singur s-a realizat pe sine. Se creeaza impresia gresita ca putem reusi in viata de unii singuri. Insa asta nimeni nu o poate. Credinta ca un barbat sau o femeie se pot realiza fara ajutor e un mit. Niciodata nu as fi avut succes in viata fara un ajutor. Iata de ce eu nu cred ca oamenii pot reusi singuri. Vreau ca asta sa inteleaga toti, deoarece odata ce vom intelege ca am reusit ceva datorita ajutorului, dupa asta de asemenea vom constientiza ca e timpul deja ca noi sa ajutam pe altii. Iata in ce cred eu cu tarie."