Demiterea directorului juridic CPR pt. deservicii aduse profesiei


Musafir

/ #641

2018-02-22 17:04

Discuție telefonică cu dna. Ministru Sorina Pintea:

Eu: Buna dimineața, dna Ministru! Sunt psih. Calin Cătălin și aș vrea să vă adresez câteva întrebări ...

MSP: Da, dle Calin! Cred sunt legate de salarizare, asa-i?!

Eu: Da, dar și...

MSP: Știu că sunt probleme, am incercat sa propunem (împreună cu sindicatele) o nouă grilă, dar vom fi nevoiți să găsim variante! Bugetul actual e ... Nu va pot răspunde întrebărilor decât peste două săptămâni pentru că am programul stabilit pe ore, până la 11 - 12 noaptea! 

Eu: As fi vrut, totuși, ceva mai repede pentru că sâmbătă, 24, va avea loc o întâlnire a reprezentanților clinicienilor din toată țara și aș vrea să mă prezint cu ceva raspunsuri.

MSP: Dle. Calin, cel mai repede se poate joia viitoare!!! Credeti-ma, sunt multe, foarte, multe de rezolvat!

Eu: Ok, e-n regula! Rămâne pe joia viitoare!

MSP: Dle Calin, o secundă, va rog! E nevoie sa vă lămuriți problemele interne înainte de toate! Sunteți doua tabere și nu știm cu cine sa vorbim, mai ales că acum avem nevoie de un program cu niste copii, iar noua ni s-a comunicat că intervenția nu este recunoscuta (autism - ABA)!

Eu: Dna Ministru, e o singura conducere! Atât! Suntem reprezentați de prof. Dafinoiu, așa-zisa cealaltă tabără fiind condusă de un impostor dovedit, fiind chiar și instanțe care nu i-au recunoscut calitatea pe care el și-o arogă!

MSP: Dle. Călin, avem mare nevoie de psihologi! Vorbim săptămâna viitoare! 

Eu: Mulțumesc, la revedere!