Demiterea directorului juridic CPR pt. deservicii aduse profesiei


Musafir

/ #373 Re: Obisnuit sa i se vireze in conturi banii cu sacul s-a reorientat catre cpr, targhet-psihologii=b

2017-11-08 11:23

 "Sunt o groaza de bani acolo" sau cum zice romanul  "Obraznicul mananca praznicul!"

Doru Dima in discutie telefonica cu Calin Valentin 21.09.2017 - Despre munca, impostori si oportunitati in Romania.

Iata opiniile domnului  Doru Dima despre psihologi si psihologie exprimate in data de 21.09.2017:

...psihologii se prefac ca muncesc si angajatorii se prefac ca ii platesc!

…pai ce eu n-am voie sa fiu nemultumit?        

…sa ne organizam: nu e greu, nu e usor!        

…faptul ca nu-i place cuiva ce spun eu, ma lasa absolut rece!         

…pe mine ma lasa absolut rece care e parerea unuia sau altuia.!        

….daca nu le convine sa nu m-asculte ma!        

 …sper s-ajungem in cladirea aia sa punem lucrurile la punct!         

…fara noi, fara mine si Petrica in noimbrie nu se intampla nimic. Atentie absolut nimic!        

…am reusit sa-i convingem pe oameni ca unii sunt niste hoti!        

…referitor la e-mailurile trimise de copsi.ro: va asigur ca nu o sa le mai primiti mult,   cateva zile, dupa care se rezolva(si a zys-o pe 21.09.2017)       

…daca vom vorbi cum vorbim in seara asta nu ne mai voteaza nimeni!         

…eu de regula sunt un om foarte politist !      

…baiatul ala a inteles si el ca e bine sa stea in banca lui ca altfel risca sa dispara de tot chiar de la o masa a discutiilor!

…iti spun eu care e problema si pe care n-o sa o rezolvam niciodata – ILS ! 

…el(ILS) e acolo dintr-un singur motiv : trebuie sa spele urmele furaciunilor, tot ce inseamna bani furati, cheltuieli facute aiurea!

...  asta incearca ILS, sa stearga urmele prin orice mijloace!

…sunt o groaza de bani acolo(!!!!?????) si Stefania este partasa !

…nu pot sa-l intreb pe domnul Dafinoiu daca semneaza diplomele cu credite, sunt convins ca nu o sa o faca !  

Poruncile ce reies din cele afirmate de DD sunt pentru voi psihologilor, cei care va prefaceti ca munciti:

-Doru Dima este farul calauzitor, are  intoadeauna dreptate in tot ceea ce spune si dispune!

-Voi psihologilor din Romania sunteti impostori intrucat va prefaceti ca munciti de aceea angajatorii se prefac ca va platesc!

-Daca nu ati avut pile psihologilor, prieteni in pdl sau in alte partide politice care sa va dea contracte cu multe zerouri- nu degeaba ci pe comisioane- sunteti slabi pregatiti profesional psihologilor !

-Daca nu va convine psihologilor subalterni (deja?) ma doare fix in… si raman rece, ->mare omenie!

-Doru Dima este seful, el spune asta e bine! asta nu e bine! va spune el ca voi nu stiti !

-Voi psihologilor de rand sa stati in banca voastra (cu mainile la spate si scotch la gura?)

-Doru Dima in 21.09.2017 zice: in cateva zile ILS nu o sa mai trimita comunicate! (comunicatele continua sa vina!)

-Doru Dima se vrea lider rece si nu este dispus sa asculte pe nimeni, cu atat mai putin pe psihologi!

-Nemultumirile a mii de psihologi fata de practicile Colegiului nu au determinat nicidecum actualul blocaj din CPR, totul se datoreaza lui Doru Dima si lui Petrica!

-Dima Doru reprezinta autoritatea – politistul - orice cuvant sau comportament  neconform fata de el ca -politist- atrage incadrarea la ultraj a celui ce indrazneste!   

"Obraznicul mănâncă praznicul" zice romanul.

Comentarii:

Marilena Popa · Nebunie in doi?

Viorica Muntean ·Va fac un cadou si merg sa visez,ca atata mi-a ramas.Va multumesc 

Calitățile native ale unui șef Integritatea – Calitatea care determină încredere. Fără ea, relațiile sociale dintre oameni sunt distruse.

Omenia – Un lider trebuie să exemplifice bunătatea interioară atunci când are ocazia.

Modestia – Un lider trebuie să manifeste o dispoziție către ascultare și învățare și să își poată recunoaște propriile greșeli.

John Addair(autorul) Profesorul spune că lucrul care dăunează cel mai mult unui lider este aroganța. „Un lider arogant se otrăvește singur, iar în timp, acest lucru îl va costa propria echipă, pe care se bazează. Ca să ajungi un viitor lider, trebuie să exemplifici ideea de om bun”, a continuat Addair.

Viorica Muntean  Domnule,parca suntem masoni.Eu pana vad comunicari similare cu parerile voastre,de cate ori e nevoie (si era nevoie de la bun inceput),nu mai cred in recuperarea noastra ,nici in ochii proprii nici in ai altora

Ion Duvac Are dreptate! In cateva zile se termina tot balamucul!  ( a zys-o si Duvac pe 21.09.2017)

Marilena Popa Eu n-as mai vota ceea ce-am votat pana acum

Marilena Popa si se fac ca ne platesc

Gabriel Diaconu Ce voiam să vă zic...da, domniilor voastre dintre aceia care mai deschideți când uși, când minți,

De mai bine de jumătate de an psihologia, meseria de psiholog în România sunt blocate administrativ de un conflict ale cărui tentacule afectează atât profesioniști, dar mai ales oameni. Unii au meseria de psiholog, alții au nevoie de psiholog. Faptul că vârfurile Colegiului nu găsesc diplomația necesară de a rezolva amiabil diferendele, de a debloca lucrurile astfel încât să revenim la banalul (a)normal anterior e sub demnitatea atât a funcțiilor, cât și formației specifice a protagoniștilor. Domnilor, și mă refer la toti, dați un exemplu dezamăgitor tuturor celorlalți minim implicați sau potențial beneficiari. COPSI nu e o bucată de carne, e o instituie liant între o meserie liberală și Stat. Că unii au ștampila, că unii au voturi, că alții dau cu subsemnatul pe la parchete...gata, e (un pic) prea mult. Astfel că am să arunc această rugăminte, și o fac o singură dată: hai la masa negocierilor. Dacă aveți nevoie de arbitraj o facem și pe asta. Dacă în schimb e nevoie să dărâmăm COPSI ca să putem merge înainte, nici asta nu e imposibil.  Mizez pe maturitatea celor care vor citi. 

 Suman Mih   Dl. este intr-o mare eroare: CPR nu este un liant intre psihologi si stat, cum este cazul Colegiului Medicilor (care este controlat de stat). CPR este o institutie de autoreglementare si autoguvernare a psihologilor, condusa de foruri alese numai de catre psihologi pe baza principiului reprezentativitatii. In CPR statul nu are ABSOLUT NICIUN ROL! CPR nu este finantat de stat si nu este controlat sub nicio forma de catre stat, fiind chiar mai liber si mai independent decat un SRL. (CMR este organism de drept public iar CPR este o organizatie de drept privat!!!)