Sustin Platforma Romania100


Musafir

/ #37

2017-05-11 17:24

Am incredere in onestitatea acestui om si a echipei sale.L-am cunoscut intr-o anumita perioada, mi-a lasat o buna impresie, pe care mi-a intarit-o in anul cand a condus guvernul tehnocrat.
Trompetele unor partide au avut grija sa le faca o propaganda negativa, dar oamenii onesti din aceasta tara l-au simpatizat pentru ca a fost singurul guvern care a lasat justitia sa-si faca treaba si care a incercat sa depolitizeze administratia. Cu toate ca a fost sabotat constant in Parlament, amenintat cu retragerea sprijinului, cu chemari peste chemari in anumite comisii ale acestuia unde alesii se trezeau uneori din somnul cel bine platit, a incercat sa reorganizeze cnadnr, numind directori care chiar au vrut sa faca ceva. La fel la Sanatate, Fonduri europene......Pe mine nu ma pacaleste propaganda anti Ciolos, deci sunt pentru a sprijini aceastalatforma.
Cer mai mult curaj in abordarea diferitelor proiecte pecare si le propune si mai ales coerenta si consecventa in implementarea acestora.
Si, cu toate ca m-am lungit cu vorba, domnule Ciolos, piatra decapatai a oricarui guvern, trebuie safie terminarea introducerii canalizarii si apei la sate. Nu suntem in stare sa finalizam acest obiectiv? As conditiona orice investitie la sate de finalizarea canalizarii si a legii 18/1991.