Demiterea directorului juridic CPR pt. deservicii aduse profesiei


Musafir

/ #229 Scoala romaneasca si relatiile socio-umane agresive practicate in CPR

2017-03-08 10:47

https://www.youtube.com/watch?v=ljuZO2WiyNI

,,Scoala romaneasca, un loc in care copii invata ce e umilinta, frustrarea si nedreptatea dupa principii vechi de acum 50 de ani. Copiii care au avut sansa sa invete in Finlanda sau Germania ne deschid ochii si ne cer sa transformam scoala dintr-un chin permanent si fara scop intr-o aventura a cunoasterii in care nu invatatul pe de rost ci intelegerea este valoroasa... Majoritatea tinerilor care termina scoala romaneasca nu stiu incotro sa o apuce...Sociologii spun ca orice am invata e momentul sa invatam altfel...

Reportaj ingrijorator despre modul in care ne educam copii si despre consecintele grave asupra societatii noastre..."

,,Educatia inseamna sa inspiri mintea nu numai sa incarci capul cuiva".

,,In creier se intra cu mana lui Dumnezeu" scrie un chirurg cu multi ani de experienta in spate, om ce a vazut si reparat la propriu multe creiere umane.

,,Nebunul zice în inima lui: Nu exista Dumnezeu!"

,,Intelepciunea oamenilor este nebunie in fata lui Dumnezeu".

Despre sănătatea mintală a unui om poţi judeca după felul cum ia deciziile în viaţă.Tocmai oamenii care se declară şi se cred a fi cei mai înţelepţi negând existenţa lui Dumnezeu, tocmai ei au probleme mintale serioase.