Sustin Platforma Romania100

Sorin

/ #2031

2016-10-19 16:01

 Statul roman, adica pensionarul de azi, a crescut 10.000.000 tineri din care 5.000.000 platesc taxe pe munca restul au plecat in occident. Dar copiii celor plecati in occident sunt educati din banii platiti de cei ramasi in tara. Parintii romanilor plecati in occident incaseaza pensie din taxele platite pe munca de romanii ramasi acasa. Diaspora cand revine acasa si circula pe autostrada facuta din banii romanilor ramasi acasa. Daca comit un accident, diaspora este luata cu elicopterul smurd cumparat din banii celor ramasi acasa.

Din 1000euro adica 4500lei. Un roman din diaspora care ar veni acasa contribuie doar cu tva 20%. Adica ii ramane 3600. Un simplu turist.

Romanul ramas acasa din 4500lei platrste taxe pe munca vreo 1400lei din 3100plateste tva20%ramane cu 2500lei. Dar suntem egali, avem aceleasi drepturi. Mergem toti la vot. Nu platesti taxe pe munca in romania, nu votezi. Asa e corect.

Te-am crescut, vrei in occident 100.000euro taxa. Ca la fotbal. Te-am crescut de mic, te-am vaccinat, te-am educat, te-am calificat, iar tu muncesti si platesti taxe in occident.

 

Golani la 30 de ani primesc ajutor social, in loc sa mearga la munca. 350x12=4200, iti cumpar 2 vaci si 100metri franghie. Cand iti mor vacile te spanzuri cu cei 100metri franghie. Daca nu muncesti la 30 de ani, atunci cand? La 40? La 50? Sau 60?

Subventii=bani negri, hotii. Nu platim subventii, facem programul primu tractor, sisteme de irigatii,etc. Nu smecherii cu banii din subventie.

Luam amenzi la gropile de gunoi, dar dam mancare la cantina sociala gratis. Intai prestezi 8 ore la groapa la sortat, apoi eu stat iti ofer macare calda si adapost. La fel si cu puscariasiii. Putem planta milioane de copaci cu asistatii sociali si puscariasi.

Idei sunt multe, dar nu se vrea. Trebuie sa traga toti romanii la jug, daca dorim sa ajungem ca afara.

Ca sa avem drepturi, intai trebuie sa avem obligatii.